„Bude to opravdová, hrdá oslava,“ uvedla Patti Smith o svém záměru představit na koncertě celé album Horses. V Praze ji 5. srpna budou doprovázet dva členové původní kapely, Lenny Kaye a Jay Dee Daugherty, společně s hráčem na basovou kytaru a klávesy Tonym Shanahanem.

Patti Smith vydala debutové album Horses produkované někdejším členem Velvet Underground Johnem Calem v roce 1975. Zaznamenalo obrovský úspěch a stalo se jednou z nejdůležitějších nahrávek populární hudby. Také její další tvorba ovlivnila generace rockerů. Deska Horses vyšla 10. listopadu, na den výročí smrti básníka Arthura Rimbauda, jednoho z umělců, kteří na Smith měli velký vliv.

Na nahrávce s hity Gloria, Birdland nebo Land se podílel český kytarista Ivan Kral. K bývalému Československu má Patti Smith také díky němu vřelý vztah. „Obdivuju lidi v bývalém Československu, protože je hrozně těžké změnit kulturního ducha v zemi, která byla tak dlouho poznamená komunismem,“ řekla loni v rozhovoru s ČTK Patti Smith, která na obalu části nákladu svého alba Radio Ethipia z roku 1976 vyzvala k propuštění tehdy vězněného nehrajícího člena Plastic People of The Universe Ivana Martina Jirouse.