Bylo to pikantní vyhlašování Brit Awards. Legendární Madonna se skácela ze schodů a vzala s sebou několik svých tanečníků přímo při svém vystoupení, Kanye West drtil publikum svým novým drsným songem, že jeho kolegové poslouchali s otevřenými ústy, nechyběly ani průhledné modely a samozřejmě do sítě oděná Kim Kardashian.

Byl to velký mejdan. Je otázka, jestli si z něj vůbec něco bude pamatovat vítěz kategorie Zpěvák roku Ed Sheeran, který vyhrál také v kategorii Album roku a loni třikrát vyprodal newyorskou Madison Square Garden a stal se nejposlouchanějším interpretem internetu. Na večírku se tak opil, že se nedokázal udržet na nohou. Jeho ochranka ho musela z večírku odnést.

Ed totiž své dvě vítězné, ze čtyř nominovaných, ceny pořádně oslavil. Na party byl až do šesti do rána! Na mejdanu, kam zavítal třeba také Orlando Bloom, Robert Pattinson, Rita Ora a další slavné tváře, se chopil také mikrofonu a pro pobavení publika rappoval. Joo, radost z cen, miliony prodaných desek a koktejly s vodkou by dokázaly zamávat s každým...

Nejlepší zpěvačkou byla vyhlášena Paloma Faith, zahraniční skupinou se stali Foo Fighters, její frontman David Grohl poděkoval za ocenění ve videovzkazu. "Omlouváme se, že jsme nemohli dorazit na dnešní večírek, přijedeme ale brzy," uvedl Grohl. Skupina nedávno potvrdila, že vystoupí v létě na slavném festivalu v Glastonbury.

Nejlepší zahraniční zpěvačkou se stala Taylor Swift, která během večera rovněž vystoupila. Ocenění pro nejlepšího zahraničního zpěváka získal Pharrell Williams. Britským objevem rokem se stal mladý soulový zpěvák Sam Smith, britskou skupinou roku pak Royal Blood.

Fotogalerie
7 fotografií