Pokus mystifikovat českou společnost neuvěřitelnou informací, že na předávání Českých lvů byl světoznámý herec Jim Carrey, nevyšel. Nikdo tomu sice nevěřil, ale tvrzení Jana Svěráka, Lucie Výborné a tiskové mluvčí České filmové a televizní akademie Nikoly Lörinczové vypadalo neprůstřelně.

Video
délka: 01:14.47

Jim Carrey na Českém lvu? Tvrdí to i moderátorka Lucie Výborná! David Turek, Jan Brunclík

Ale ouha – tuhle hru jim pokazil přímo Jim Carrey, když se v pátek (podle časového posunu u nás vlastně v sobotu kolem poledne) objevil na předoscarové party v Los Angeles. To zabolí, co, Honzo? Divadýlko nebo vtípek nebo co to bylo nevyšel. Ale proč se celá ta habaďůra vůbec dělala? A hlavně – proč Svěrák lhal i respektované filmové kritičce Mirce Spáčilové? 

Podařilo se nám zjistit, že najmutí Jima Carreyho na akci stojí od 150 000 dolarů až po jeden milion – to by se filmová akademie musela pěkně plácnout přes kapsu! Ale celá blamáž tak popletla mnohé fanoušky, že začaly americké hvězdě psát na jeho účet na Twitteru!

Podle informací Blesk.cz stál na pódiu mladík jménem Hari Zinhasovic. Na dotaz redaktorky, zda to byl opravdu on, odpověděl velmi vulgárně: „Nachcat!“ Redakce tedy zavolala i Lucii Výborné, která večer moderovala a všem sveřepě tvrdila, že šlo skutečně o Jima Carreyho. „Prosím vás na nic se mě neptejte, odpočívám,“ řekla Blesk.cz Výborná. Asi je ze všech těch lží unavená. 

Fotogalerie
11 fotografií