Nicki Minaj je nejúspěšnější současnou rapperkou. V roce 2008 získala cenu na Underground Music Awards v kategorii Nejlepší zpěvačka roku. V srpnu zveřejnila slavný singl Anaconda, který za dva týdny na internetu zhlédlo 19, 6 milionu diváků a po čtyřech měsících téměř 355 milionů. Touha po slávě a obdivu se však začala v jejím nitru rodit už v útlém dětství.

Vlastním jménem Onika Tanya Maraj se narodila roku 1982 ve městě Saint James. Od pěti let musela žít se svou babičkou, protože její rodiče hledali nový domov v Queensu. Její otec byl podle jejích slov alkoholik, bral drogy, a jednou se dokonce pokusil zabít Nickiinu matku, když v domě založil požár.

„Můj táta byl strašně agresivní. Pamatuji se, že jednou vytáhl mou mámu z auta a táhl ji za sebou dva bloky. Od té doby pokaždé zamykám dveře. Je to pro mě jediný způsob, jak se cítit bezpečně,“ vzpomínala později Minaj, která si brzy uvědomila, že by chtěla být soběstačná, a chtěla pomoci i svojí mámě, s níž ji pojil pevný vztah. Východisko viděla v hudebním průmyslu.

Na střední škole hrála na klarinet. Úspěšně absolvovala LaGuardia High School, kde se specializovala na hudbu a divadelní vystupování. Plánovala na škole i pěvecké vystoupení, ale v den konání ztratila hlas.

„Cítila jsem se frustrovaná, na co jsem sáhla, to nevyšlo. Odstěhovala jsem se do vlastního bytu, ale najednou mi došly peníze. No a v tom mě napadlo, co by se asi stalo, kdybych se jednoho dne neprobudila,“ přiznala zpěvačka těžké období, kdy uvažovala o sebevraždě. Naštěstí ale vytrvala ve svém snažení a úspěchy se dostavily.

Svůj první singl s názvem Playtime Is Over vydala roku 2007. Poté její věhlas rostl a roku 2009 podepsala smouvu s produkční společností, u níž vydala své debutové album Pink Friday, které slavilo neuvěřitelný komerční úspěch a pouhý měsíc po uvedení bylo prohlášeno za platinové.

Zpěvačka dlouho chodila s rapperem Safareem Samuelsem SB. Ještě před pár lety prohlašovala, že by se ráda stala matkou. Toho se zřejmě zalekl její přítel a rozešli se. Poslední hádka před rozchodem byla prý pořádně divoká. Nicki při ní baseballovou pálkou rozmlátila Samuelsův Mercedes a všechny jeho věci pak hodila do koše. Vypadá to, že prudkou povahu zdědila po otci. Jako první hiphopová umělkyně vystoupila na Grammy.

Fotogalerie
7 fotografií