Holohlavý Peter Gabriel vystoupí dnes v Praze po devíti letech. Koncert se svou skupinou odehraje v O2 Areně. Jak Gabriel ukázal, netrpí žádnými hvězdnými manýry, takže se ochotně fotil i zdravil se svými fanoušky.

Koncert zahájí akustická část

Podle webových stránek třiašedesátiletého Gabriela koncert zahájí akustická část, bude pokračovat elektrickými verzemi různých skladeb a na závěr zazní celé album So, které se stalo jednou z nejdůležitějších desek 80. let. Bylo mezinárodně oceněno mnoha platinovými deskami, jen v USA se ho prodalo přes pět milionů kusů. Zazní i známý singl Sledgehammer doprovázený originálním videoklipem.

Genesis opustil v roce 1975

Spoluzakladatel legendárních Genesis, který se angažuje v četných mimohudebních projektech, jednu z nejznámějších artrockových kapel na světě překvapivě opustil v roce 1975. Po dvouleté odmlce vydal svou sólovou prvotinu, po dalších třech "bezejmenných" albech následovaly So, Us či Up. Gabriel píše i filmovou hudbu, například ke Scorceseho Poslednímu pokušení Ježíše Krista či na Oscara nominovanou píseň Down to Earth k animovanému filmu Vall-I.

Fotogalerie
3 fotografie