Poté, co se Jane Seymour (62) ukázala na filmovém festivalu v Salzburgu, tisíce žen a dívek po celém světě se musely ptát, jak to ta ženská dělá, že stále vypadá tak dobře. Ve dvaašedesáti má totiž stále perfektní postavu a ani množství vrásek v obličeji jejímu pokročilému věku zdaleka neodpovídá.

Půvabná Tajemství její krásy

Jak si tedy Jane udržuje její mladistvý vzhled a báječnou figuru? „Stále se snažím něčím zaměstnávat,“ prozrazuje Jane, „ale nepřeháním to. Nemám své soukromé trenéry a ani poradce na výživu.“ Sama však pravidelně cvičí, například pilates, a hraje golf. Co se týče jídla, dává přednost čerstvé zelenině a ovoci, luštěninám, oříškům a libovému masu.

Bond girl

Jane Seymour, vlastním jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg se narodila 15. února 1951 v Londýně. Její první významnější rolí byla Bond girl v kasovním trháku Žít a nechat zemřít z roku 1973 po boku Rogera Moora. Dále hrála ve filmech jako Sindibád a Tygří oko nebo Jack Rozparovač. Do podvědomí českých diváku se však dostala hlavně rolí v oblíbeném seriálu Doktorka Quinnová (1993).

Čtyři svatby jí nestačily

Herečka byla celkem pětkrát vdaná a má čtyři děti. Mimo herectví se ještě zabývá malováním, navrhováním šperků a psaním knih. Současně žije se svým pátým manželem v Malibu v Kalifornii.

Jane Seymour se kromě herectví věnuje také psaní knížek pro dětské čtenáře.

Fotogalerie
9 fotografií