U Angeliny Jolie rakovina ještě nepropukla, ale herečka se velmi obávala. Její matka Marcheline Bertrand (†56) se zákeřnou nemocí bojovala dekádu, ale nakonec jí podlehla. Některé celebrity se rozhodly pro preventivní také, zatímco u jiných to byla nutnost kvůli přežití. Nádor se jim v prsech již objevil.

Christina Applegate (41)

Herečce, která v Česku proslula především seriálem Ženatý se závazky, ale

Christina Applegate si nechala odstranit oba prsy
Autor: profimedia.cz
zářila i ve filmech jako Prostě sexy nebo Zprávař, diagnostikovali rakovinu prsu v roce 2008. Přestože nemoc zasáhla jen jedno ňadro, nechala si Christina odstranit obě. Stejně jako v případě Angeliny, i její matka rakovinou trpěla. Nad nemocí však zvítězila. „Když jsem se to dozvěděla, třásla jsem se. Zároveň jsem se ale přepnula do režimu ´O všechno se postarej´, začala jsem ihned jíst zdravě,“ prohlásila Christina o nemoci.

Sharon Osbourne (60)

Manželka rockového bouřliváka Ozzyho Osbourna, moderátorka, hvězda reality show a manažerka Sharon v roce 2012 prohlásila, že podstoupila oboustrannou mastektomii stejně jako Angelina. I Sharon zjistila, že má

Sharon Osbourne (60) si nechala odstranit oba prsy
Autor: profimedia.cz
dědičný gen, který zvyšuje riziko rakoviny prsu. „Už jsem před tím měla rakovinu a nechtěla jsem žít v obavách. Prostě jsem se rozhodla, ať mi vezmou všechno, a podstoupila oboustrannou mastektomii,“ prohlásila Sharon veřejně.

Olivia Newton-John (64)

Hvězdě filmového muzikálu Pomáda, australské herečce a zpěvačce, diagnostikovali lékaři rakovinu v roce 1992, když jí bylo 44 let. Rozhodla se podstoupit radikální mastektomii, po které ji byl prs ihned nahrazen. „Doktoři mi řekli, že mám dítě, že nemoc nemůžu podceňovat. Podstoupila jsem

Olivia Newton-John podstoupila mastektomii také
Autor: profimedia.cz
odstranění prsu, ale nechala jsem si ihned udělat náhradu. Některé ženy mají trauma, když se probudí po operaci a nic na hrudníku nemají,“ prohlásila Olivia.

 

Fotogalerie
13 fotografií

Bohužel i spousta dalších celebrit trpěla rakovinou prsu. K radikální mastektomii se však neodhodlaly, protože u nich zabrala chemoterapie nebo jiná, alternativní léčba.

Anastacia (44) – Zpěvačka s charismatickým hlasem zvítězila nad rakovinou prsu v roce 2003. Letos se jí však vrátila a Anastacia opět podstupuje náročnou chemoterapii.

Kylie Minogue (44) – Drobné australské zpěvačce bohužel nejdříve lékař špatně diagnostikoval, že rakovinou netrpí. Druhé vyšetření v roce 2005 však ukázalo pravdu. Kylie podstoupila částečnou mastektomii (odebrání nádoru), chemoterapii a radioterapii. Nad rakovinou zvítězila.

Sheryl Crow (51) – Americká country zpěvačka boj s rakovinou moc dobře znala. Její bývalý přítel, cyklista Lance Armstrong, totiž trpěl rakovinou varlat. Sheryl nad rakovinou zvítězila chemoterapií, radioterapií a alternativní léčbou bylinami.