Stojí tak v nové biografii, kterou napsala Chloe Govan na základě rozhovorů s přáteli a známými zesnulé zpěvačky. Podle nich to začalo vypadat s Amy bledě ještě před její pubertou. Podepsal se na ní těžce rozvod jejích rodičů.

Kouřila marihuanu po rozvodu rodičů

Když bylo Amy devět let, její rodiče se rozváděli. Ona sama to špatně nesla a uzavírala se do sebe. „Amy prožívala obrovskou bolest, když se její rodiče rozvedli. Mohla se sice tvářit, že se jí to netýká, ale když viděla, jak její otec odchází s jinou ženou, považovala to za totální ztrátu. V deseti letech měla první marihuanu a podle některých lidí začala už tehdy její cesta ke dnu,“ napsala Chloe Govan v knize Amy Winehouse: The Untold Story (nevyřčený příběh).

V deseti letech se pokusila zabít

Amy Winehouse v deseti letech spolykala celé balení léků na spaní. „Našla jsem Amy, jak si v agonii drží žaludek. Měla pěnu u pusy a oči vzhůru nohama. Předávkovala se léky, protože už nechtěla žít. Řekla mi, že chce navždy usnout,“ cituje v knive Govan kamarádku zpěvačky, která ji tehdy našla a zachránila jí život.

Fotogalerie
7 fotografií