Ples v pražské Opeře už tradičně patří k vrcholům společenské sezony, čemuž odpovídají i ceny vstupenek.

Luxusní lóže

Kdo se spokojí s místem na 2. balkonu, zaplatí 2500 tisíce. Ovšem lóže, kde si hosté mohou užít ples v soukromí, vyjde na 60 000 Kč. Za tuto částku budou mít návštěvníci mimo jiné svou hostesku, k lóži je také připravený limousine service, který je na ples přiveze i odveze. K dispozici je po celý večer také švadlena a švec.

Candát i králík

K jídlu budou servírovány pokrmy, které znal už hudební skladatel Giuseppe Verdi (1813–1901), jemuž tento rok vzdávají pořadatelé plesu hold. Návštěvníci si například pochutnají na candátu na černém pepři i pečeném králíkovi s olivami a baby karotkou. Stoly se budou prohýbat pod celkem 890 kily jídla a padesáti kilogramy domácího dezertu mascarpone tiramisu.

1450 lahví vína

Tanec vyčerpává, a proto je nutné doplňovat tekutiny. Pro tyto účely je připraveno 1450 lahví vína a sektu. Pivaři si mohou svlažit hrdlo vídeňským ležákem z uherskobrodského pivovaru a českým ležákem Lobkowicz. Organizátoři předpokládají, že se vypije přibližně 900 piv. Kromě toho se budou podávat také speciálně sestavené koktejly. I když je akce vrcholnou společenskou událostí, má také podle ředitelky plesu Zuzany Vinzens charitativní smysl. „Nadace Terezy Maxové, která se plesu osobně zúčastní, získá výtěžek nejen z aukce, ale také obdrží 500 korun z každé prodané vstupenky,“ dodává ředitelka akce Zuzana Vinzens.

Žhavá Řekyně

Hlavní hvězdou letošního Plesu v Opeře 2013 je poslední bondgirl Tonia Sotiropoulou. „Jako čestný host tradičně zahájí ples prvním tancem s Janem Onderem,“ řekla Nedělnímu Blesku ředitelka plesu Zuzana Vinzens.

Dražba pro Maxovou

Dražit se budou předměty a zážitky, např. postel za 170 tisíc, obraz v ceně 135 000 či diamant s vyrytým logem plesu v hodnotě 173 000 Kč. Výtěžek z aukce putuje na dobročinné účely Nadace Terezy Maxové, která dlouhodobě pomáhá dětem.

Fotogalerie
5 fotografií