Okouzlující byla nejen svou křehkou krásou, ale i inteligencí a smyslem pro humor. A její jednoduchá elegance v oblékání platila pro mnohé za módní vzor. Herečka Audrey Hepburnová, která zemřela 20. ledna 1993 na rakovinu, natočila přes dvacet filmů, poslední v roce 1989. Získala řadu cen, včetně Oscara za hlavní roli a posmrtně čestného Oscara - Humanitární cenu Jeana Hersholta. Několik posledních let života totiž zasvětila práci pro Dětský fond OSN (UNICEF).

"Měla všechno, co jsem hledal - šarm, nevinnost, talent. A byla velmi zábavná a dokonale okouzlující," popsal ji režisér William Wyler, v jehož snímku Prázdniny v Římě ztvárnila v roce 1953 svou první hlavní roli. A hned za ni dostala Oscara. Na tuto americkou cenu byla nominována také za romantickou komedii Sabrina, drama Příběh jeptišky, slavnou adaptaci knihy Trumana Capoteho Snídaně u Tiffanyho a psychologické drama Čekej do tmy.

Audrey Hepburnová, která zazářila také jako Liza Doolitleová ve filmové adaptaci muzikálu My Fair Lady, se narodila v Bruselu 4. května 1929 jako dcera holandské baronky a britského bankéře, jehož rodiče žili v Čechách. Zažila krušné dětství, za německé okupace dokonce trpěla podvýživou. K filmu se dostala díky baletu, který provozovala od malička.

Fotogalerie
9 fotografií