Arnold Schwarzenegger se narodil 30. července v roce 1947 v malé rakouské vesnici Th al. Jeho otec pracoval jako policejní důstojník. Žili ve starém domě, kde nebyla zavedena elektřina ani vodovod. Topili dřevem a pro vodu museli chodit do fontány na náměstí vzdálené 150 metrů od jejich domu.
Ponížení
Malý Arnold hrál zpočátku fotbal, ale v tom nevynikal. Opravdová vášeň se v něm probudila, až když poprvé navštívil posilovnu. V budování svého těla našel smysl života.
Když měl pocit, že mu lýtka nebobtnají tak rychle jako zbytek těla, odstřihl si nohavice pod koleny, aby na ulici vypadal směšně, a ponížení ho tak ještě více motivovalo. Chtěl se stát nejlepším kulturistou na světě.
Homosexuál?
Největší obavy z jeho posilovací vášně měla Arnoldova matka. Zatímco jiní chlapci měli v pokojíčku na zdi spoře oděné slečny, Arnold měl na stěně přilepené plakáty s naolejovanými chlapy v těsných plavkách. „Moje máma tehdy zavolala rodinného lékaře, aby zjistil, jestli jsem v pořádku,“ vzpomíná s úsměvem. Po ujištění maminky, že je Arnold v pořádku, mohl posilovat dál, a aby ho od činek příliš nezdržovalo studium, vyučil se tesařem.
Tankista
V roce 1965 nastoupil Schwarzenegger na vojnu. Díky svému otci dostal výjimku ke snížení hranice věku pro řízení tanku z jednadvaceti let na osmnáct a vojnu absolvoval jako tankista. Jednoho dne z kasáren uprchl, aby se mohl účastnit mistrovství Evropy v kulturistice. Vyhrál, ale po návratu do kasáren ho čekalo týdenní vězení.
Steroidy
Po vojně se dále usilovně věnoval kulturistice a v roce 1970 konečně vyhrává už v Americe mistrovství všech profesionálních kulturistických svazů Mr. Olympia. Vítězství Mr. Olympia se mu daří zopakovat šestkrát v řadě, což se nepovedlo v historii kulturistiky nikomu. „Bral jsem steroidy,“ přiznává po letech Arnold a ihned dodává: „Dělali to všichni, ale tenkrát to bylo jen takové experimentování.“ V roce 1975 Arnold ohlašuje odchod z profesionální kulturistiky, ale vrací se k ní ještě v roce 1980 a vyhrává titul Mr. Olympia posedmé. Poté se už se naplno věnuje filmu.
Honorář
Jeho první film je Herkules v New Yorku (1970). O šest let později následoval snímek Zůstaň hladový, za který získal Zlatý glóbus, a konečně v roce 1982 přichází Barbar Conan. Snímek se stává hitem a Arnold kasíruje honorář 250 000 dolarů. „Tehdy jsem si řekl, že bych chtěl každým novým filmem svůj honorář zdvojnásobit. Až na několik vyjímek se mi to dařilo,“ hodnotí zpětně svůj obchodnický talent herec.
Nejslavnější postava, která mu zajišťuje celosvětovou slávu, je stroj na zabíjení – Terminátor. Snímek z Arnolda udělal megastar.
Zásnuby
Taková magastar má mnoho fanynek. Herec si ale i mezi ženami hledá tu, která není tak lehce k mání. Proto si jako svou životní partnerku vybírá americkou novinářku a neteř bývalého amerického prezidenta J. F. Kennedyho Mariu Shriver, se kterou se v roce 1985 zasnubuje a následně žení.
Guvernér
V roce 2003 Arnodl ohromil svět třetím Terminátorem, za kterého inkasoval neuvěřitelný honorář 30 milionů dolarů. Poté se stal na sedm let guvernérem Kalifornie a nyní se opět vrátil k herectví.