Podle informací Nového Času se tváře skupiny Vašo Pateidl (57) a Ján Baláž (60) objeví na čtyřech letních akcích Orange JOJ Music Summer, kde odpálí velkolepou show se speciálními hosty a vokalisty s názvem Elánmánia. Lídr skupiny Jožo Ráž (57) však mezi nimi nebude.

Skupina Elán má na kontě řadu hitů a v ocenění v anketách popularity se dodnes umisťuje na předních příčkách. Její tváře dokážou ještě i po více než 40 letech vyprodat koncertní pódia. A teď si pro fanoušky připravili hotovou lahůdku. Po letech odmlky vystoupí i na letním festivalu, a to na Orange JOJ Music Summer, který se bude konat na Domaši, Ružinově, Duchonce a Oravě.

"Jde o projekt dvou členů Elánu - Vaša Patejdla a Jana Baláže speciálně udělaný na letní festivaly s názvem Elánmánia. Půjde o velkou pódiovou show s vokalisty, kapelou a hosty s 25 největšími hity skupiny," potvrdil jeden z organizátorů festivalu Gajo Kuruc.

Fotogalerie
3 fotografie

Lídr skupiny Jožo Ráž se však na show neobjeví. Mezi hudebníky totiž nebude. "Jožo Ráž je nepotvrzený. Neoslovily jsme ho, protože má na léto jiný program. Odpočívá a nehraje," objasnil Kuruc a vzápětí vysvětlil:"Skupina Elán má v říjnu tři velké koncerty na rozloučenou v Česku. Jožo řekl, že bude třikrát zpívat a že končí s hudbou."

Proč tedy elánisti udělali výjimku a dali se letos přemluvit na festivalovou sezónu? "Neboť nevystupuje Elán, ale dva elánisti. To je rozdíl," řekl se smíchem Ján Baláž, který dodal, že Jožo Ráž bude v té době zřejmě na dovolené.

Na otázku, zda to není předzvěst konce skupiny, už jen konstatoval:"Ne. To je běžné, že i v zahraničí hrají někteří členové velkých uskupení v jiných sestavách. Není to nic neobvyklého." Lídr Elánu se již déle v rozhovorech pro média vyjadřuje, že chce s hudbou skončit. "Nesnáším hudbu, neposlouchám hudbu. Jsem unavený z popularity, která mi leze na nervy - strašně," řekl nedávno Ráž.