"S přibývajícím věkem získáváte pocit zodpovědnosti. A jednoho dne si řeknete, že stačilo. Už to nepotřebujete dělat," svěřil se Paul.

Drogy ho naučil užívat Bob Dylan (70) v polovině šedesátých let. Začali u marihuany, pokračovali heroinem, kokainem, LSD a dalšími psychedelickými látkami. Pod vlivem některých z nich vzniklo i pár nejznámějších hitů Beatles.

Zatykače a deportace

Kvůli drogám měl McCartney i spoustu problémů se zákonem. Dokonce víc než jeho spoluhráč John Lennon (†39), který byl kouřením marihuany proslulý. Ve Švédsku byl roku 1972 Paul zatčen, když v jeho sídle našla policie drogy, z Japonska byl v roce 1980 deportován, když na letišti v jeho kufru celníci objevili půl kila marihuany.

O čtyři roky byl zatčen na Barbadosu, když si na pláži drogu kupoval. Tehdy tam byl se svou manželkou Lindou (†56), která později tvrdila, že v té době Paul marihuanu kouřil denně.

Nancy by mohla vyprávět...

Jeho druhá manželka Haether Mills (44) mu řekla, že buď drogy, nebo ona. Ani to ale nepomohlo. U rozvodu si stěžovala, že užíváním marihuany ohrožoval zdraví jejich dcery Beatrice, které je teď osm let.

Až nedávno si Paul uvědomil, že by měl drogy přestat užívat, a teď se dušuje, jak je to snadné a že opravdu nic nebere ani nekouří. Pravdu ví asi jen on a jeho třetí manželka Nancy Shevell (59), kterou si vzal loni v říjnu.

Fotogalerie
6 fotografií