Když Houston ve čtvrtek opouštěla klub v Hollywoodu, bylo jasné, že není v pořádku. Byla ve zuboženém stavu. Opilá, s poškrábaným zápěstím a krvavou nohou nadávala všem kolem sebe, sotva chodila. Tak ji její fanoušci mohli vidět naposledy.

Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let minulého století patřila Houston k nejprodávanějším zpěvačkám. Konec její kariéry však poznamenaly drogy a alkohol. Byla ukázkou toho, kam až můžou vést tyto závislosti. Prodej alb prudce klesl a přestaly přicházet nové hity. Divokým chováním proti sobě poštvala i část fanoušků. Houston přiznala užívání marihuany i kokainu.

Video
délka: 00:32.93

Whitney Houston - poslední vystoupení před smrtí /Youtube/

"Brala jsem drogy každý den. Udělala jsem svou práci, ale večer, rok nebo dva, bylo to každý den... V té době jsem byla na dně," přiznala zpěvačka. Několikrát se ze své závislosti léčila. V roce 2010 byla přesvědčená, že konečně nad démony zvítězila. Jak se zdá, opak byl ale pravdou.

Zpráva o smrti Houston přišla krátce před předáváním cen Grammy, které se uskuteční v noci na pondělí. Předpokládalo se, že při tomto ceremoniálu vystoupí.

Fotogalerie
4 fotografie