Vítězkou soutěže Miss se Ekvall stala v roce 2000 v 17 letech. Následující rok skončila třetí na soutěži Miss Universe v Portoriku. V dalších letech pracovala jako modelka a herečka.

Rakovinu v pokročilém stádiu u ní lékaři zjistili v roce 2010. Modelka si nějakých hrbolků v prsu všimla už dříve, ale myslela si, že to má nějakou souvislost s jejím těhotenství, takže tomu nepřikládala větší důraz.

"Byla jsem na sebe naštvaná, protože jsem to měla vědět," řekla v té době. "Moje teta měla rakovinu prsu dvakrát a moje babička zemřela na rakovinu prsu. A já si to neuvědomila a vypustila to z hlavy," litovala Miss.

Připadala jsem si jako zvíře a nepoznávala se

Ekvall v uplynulých měsících vedla informační kampaň o zhoubné nemoci. O boji s rakovinou hovořila v rozhovorech a na toto téma vydala knihu Fuera de Foco (Mimo pozornost), kde se na fotkách objevila nenalíčená a bez vlasů. Eva podstoupila silné ozařování i mastektomii prsu, ale ani to nepomohlo.

Pro Evu bylo nejhorší, jak se její tělo měnilo, vždy si totiž jako Miss zakládala na svém zevnějšku. "Je velmi bolestné dívat se na sebe do zrcadla," řekla v rozhovoru pro Guardianu v únoru letošního roku. "Moje tvář je celá oteklá. Ztratila jsem všechny vlasy, obočí a dokonce i řasy. Stane se z vás podivné zvíře a vůbec se nepoznáváte," líčila své pocity Ekvall.

"Bylo to hrozné. Zvláště proto, že moje práce má co do činění s mým vzhledem. Snažila jsem se nevypadat nemocně," dodala. Zákeřné nemoci nakonec Miss podlehla v sobotu v nemocnici v americkém Houstonu. Nechala za sebou manžela a dvouletou dceru.

Fotogalerie
8 fotografií