Murray neustále podával Jacksonovi na nespavost anestetikum Propofol, což se mu stalo 25. června 2009 osudným. Zpěvák se jím předávkoval a zemřel ve svém domě v Los Angeles. „Michael Jackson chtěl léky a dr. Murray jednal špatně, protože mu je poskytnul,“ přiznal dokonce v úterý u soudu Murrayho obhájce.

„Murray se dopustil lékařského šílenství. Je a zůstává nebezpečným,“ prohlásil sám soudce Michael Pastor. Porota dala už dříve za pravdu žalobě, podle níž tím lékař hrubě zanedbal své povinnosti a je odpovědný za smrt zpěváka. O výši trestu však soud rozhodnul až teď.

Stále tvrdí, že je nevinný

Murray však nebude umístěn do celostátní věznice, ale svůj dvouletý trest si odpyká v losangeleské věznici, jež spadá pod správu šerifa. V této věznici je taktéž nižší ostraha. Žaloba pro lékaře žádala také 101,8 milionu dolarů plus úroky odškodného pro Jacksonovy tři děti. O finančních náhradách se má rozhodnout v pozdějším řízení. Soud zatím Murraymu pouze přikázal zaplatit poplatky ve výši 870 dolarů.

„Vinu necítím, protože jsem neudělal nic špatného,“ nadále vše popírá Murray. Podle kalifornských zákonů může požádat i o domácí vězení. Jako doktor však pracovat již nebude, soud mu v úterý odebral lékařskou licenci.

Fotogalerie
12 fotografií