V druhém semifinálovém kole Česko Slovensko má talent nouze o dech beroucí čísla rozhodně nebyla. Zpěvem dostala všechny do kolen devítiletá Diana Kalashová, hudební smršť předvedlo seskupení Segment a závrať z výšky porotě bez pochyb způsobila akrobatická skupina Vertigo. Nakonec do finále postoupila skupina Segment, zpěvák Tomáš Buranovský a malá zpěvačka Dianka Kalashová.

V neděli diváci neměli lehké rozhodování, komu pošlou svůj SMS hlas. Všichni účinkující totiž předvedli to, co nejlépe umí. Skupina Vertigo je určitě jednička v motání se na hedvábné pruhy, lana anebo v akrobacii na kruzích ve výšce 6 až 10 metrů. A to všechno bez jištění! I když má každý z akrobatů ještě jinou práci – programátor, fyzioterapeut anebo gymnastický trenér, ve volném čase je spojuje vášeň pro pohyb.

„Rádi zkoušíme nové věci a každého z nás přitahuje riziko a dobrodružství,“ prozradil Blesku tanečník Michal Jurčo s tím, že na denním pořádku jsou i popáleniny, modřiny nebo puchýře na rukách. „To je daň za to, pokud si člověk nezvykne na nářadí,“ řekl Michal. Skupina trénuje ve staré opuštěné hale v Bratislavě a pruhy nebo lana má zavěšeny na trámech této polorozpadlé zříceniny. Cvičí sice bez jištění, ale zatím se prý nic vážnějšího nikomu nestalo.

Fotogalerie
36 fotografií