Žebříček časopis sestavuje podle výdělků, popularity a medializace.
Časopis Forbes, který žebříček sestavuje podle výdělků, popularity a medializace, odhadl výdělek Lady Gaga za posledních 12 měsíců na 90 milionů dolarů (1,5 miliardy korun), ale připomněl i jejích 32 milionů facebookových přátel a deset milionů příznivců v sociální síti Twitter.

"Lady Gaga letos porazila Oprah Winfrey právě díky sociálním sítím," napsala editorka Forbesu Dorothy Pomerantz. "Dokáže využít Twitter a Facebook k výrobě příznivců, kteří se postarají o rekordní odbyt a mediální slávu. Je nejlepším příkladem toho, jak celebrity v příštích letech budou budovat svou kariéru," dodala.

Winfrey obsadila druhou příčku s výdělkem 290 milionů dolarů (pět miliard korun), což je o 25 milionů méně než loni, ale o 200 milionů více než Lady Gaga. Televizní talkshow The Oprah Winfrey Show ale příští týden definitivně končí.

Na třetím místě se usadil sedmnáctiletý idol mladých dívek Justin Bieber, který na svých koncertech a na prodeji nosičů vydělal 53 milionů dolarů (911 milionů korun). Stal se nejmladší celebritou, která se kdy umístila do třetího místa žebříčku, který americký časopis sestavuje od roku 1999.