Jejich cíl je vcelku prostý a pochopitelný, na druhou stranu tím své fanoušky sprostě vydírají. Bojkotem Facebooku a dalších sociálních sítí, chtějí fanoušky přinutit k tomu, aby na charitativní nadaci Alicie Keys "Keep a Child Alive" (Ať žije dítě) přispěli peníze. Posedlost lidí Facebookem a jinými sítěmi se tak obrací proti nim způsoby, které si prozatím nedokázali představit.

Za Lady Gagou, která sama sebe nazývá Královnou Twitteru, stojí miliony lidí, kteří denně hltají její novinky sdílené na sociálních sítích. Její poslední status tak může být: "Sedím si na svém skotském zámku za 230 mega a vy přispívejte na charitku, jinak máte utrum!" Na Twitteru ji následuje asi 7 milionů lidí na Facebooku má 24 milionů fanoušků. Dokud lidé nepřispějí na charitu Alicie Keys milion dolarů, nebude Gaga ani ostatní zpěváci své profily aktualizovat.

Je to sarkastické, nechutné, ale efektivní

Peníze poputují dětem infikovaným HIV do Afriky nebo Indie. A sama Keys ostatním kolegům z hudební branže navrhla, aby se tímto způsobem k její charitě přidali. "Je to přímý, emoční a trošku, pravda, sarkastický způsob, jak donutit lidi, aby něčemu věnovali pozornost," řekla zpěvačka BBC. Je nechutné, že hvězdy vydělávající miliony takhle sprostě vydírají své fanoušky, díky kterým tyto miliony vůbec mají! A, jako například Lady Gaga, utrácejí za nadbytečné pitomosti typu historického hradu.

Prezident charitativní organizace Leigh Blake k tomu dodává: "Proč tolik dbáme na smrt jedné celebrity naproti úmrtím milionů a milionů lidí?" Stádo oveček (někdy nazývané fanoušci) ale zřejmě nebude moci bez fantastických a intelektuálně přínosných příspěvků Lady Gaga dlouho žít a tak se požadovaný milion vybere velice brzy.

Co takhle vzkázat všem hvězdičkám, že jsou nám jejich desky u pozadí a dokud svůj majetek nerozdají na charitu, tak si nekoupíme jediné jejich CD ani vstupenku na koncert?

Co si o chování Lady Gaga myslíte vy čtenáři? Řekněte nám svůj názor v diskuzi.

Fotogalerie
4 fotografie