Modelka ve čtvrtek uvedla, že před 13 lety dostala od liberijského prezidenta Charlese Taylora drahokamy. Ty přitom diktátor používal na financování brutální války v Sieře Leone.

Naomi tvrdila, že jí od začátku bylo jasné, že jde o krvavé diamanty a chtěla se jich proto co nejrychleji zbavit. Předala je tedy svému příteli Jeremymu, který pracoval v dětské charitativní nadaci. Chtěla po něm, aby diamanty prodal a peníze použil ve prospěch dětí. On však diamanty uložil do sejfu, kde byly až do tohoto týdne, než je kvůli soudu zabavila policie.

Diamanty měl celých 13 let u sebe v sejfu
Diamanty měl celých 13 let u sebe v sejfu
Autor: abl, EPA

Ratcliffe se prý bál o pověst modelky

Nyní Ratcliffe tvrdí: „Diamanty jsem od Naomi převzal, abych ochránil její pověst. Mohla se jimi zkompromitovat. Oba jsme tušili, že jsou ilegální.“ Ačkoliv ho modelka žádala, aby se diamantů zbavil a peníze z nich věnoval dětské nadaci, Jeremy se raději rozhodl, že kameny raději uschová pro policii jako důkaz ilegálních praktik diktátora Taylora.

Má to však jeden háček, Jeremy policii nic neoznámil! Nebohá Naomi tak teď musí čelit nejen nepříjemným otázkám soudu, jak k diamantům přišla.