Hollywoodský herec, který proslul díky filmové roli úlisného obchodníka Gorgona Gekka ve filmu z roku 1987 Wall Street, přiznal: „Přišel jsem o 35 až 40 procent mého jmění díky krizi.“ Přestože se finanční trh pomalu oživuje, Douglas se rozhodl skoncovat se ziskuchtivostí a z burzy odejít.

Před lety vydělal Michael na burze velké peníze díky prudkému rozvoji technologií a jeho současný majetek se odhaduje na 140 milionů dolarů (více než 2,5 miliardy korun), vlastní domy v New Yorku a na Bermudách.

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

Teď si možná spraví chuť v novém filmu Wall Street 2: Peníze nikdy nespí, který by měl dorazit do kin každou chvíli. Drama z prostředí newyorské burzy se bude odehrávat po propuštění finančníka Gorgona Gekka z vězení, kdy se ocitne na okraji společnosti, které kdysi dominoval. Pokusí se napravit zpřetrhané vztahy s jeho dcerou a spřátelí se s jejím snoubecem Jakobem, mladým brokerem, pro kterého se stane vzorem.

Podle prohlášení studia 20th Century Fox nebyla nikdy příznivější doba pro natočení finančního dramatu, jako je nyní. Jistě se tedy máme na co těšit