Lady Gaga ráda provokuje. Podařilo se jí to i v australském Sydney, když měla ve vlasech místo natáček plechovky od Coca Coly. S plechovkami to ale nebyla tak úplně premiéra. Poprvé se takto ukázala ve videoklipu k písni Telephone, který měl premiéru minulý týden a zahrála si v něm i zpěvačka Beyoncé.

Kdo je Lady Gaga?

Stefani Joanne Angelina Gabriella Germanotta (* 28. března 1986, Yonkers, New York) je americká zpěvačka a skladatelka italského původu. Její umělecký pseudonym Lady GaGa vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen – Radio Ga Ga.

Lady Gaga byla ovlivněna glam rockovými muzikanty jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury, stejně jako popovými ikonami 80. a 90. let, Madonnou a Michaelem Jacksonem. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v Lady Gaga vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je zase přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue.

Lady Gaga o sobě prohlásila, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jones. (wikipedia.cz)