Hvězdný pár plánuje rovnoměrné rozdělení majetku – nejméně v hodnotě 6 miliard korun. Všech šest dětí, z nichž tři jsou adoptovaná, by mělo být svěřeno do péče Angeliny Jolie. Informuje o tom týdeník News of the World. Podle zdroje tohoto listu Jolie a Pitt předběžnou dohodu podepsali už začátkem ledna.

Zprávy o jejich rozchodu přišly necelý měsíc po spekulacích, které mluvily o tom, že pár žije odděleně. Minulý týden magazín National Enquirer uvedl, že poslední ranou jejich skomírajícího soužití byla hysterická hádka během večeře v newyorské restauraci.

“Oba se nyní hlavně snaží o to, aby vše proběhlo hladce. A to hlavně kvůli jejich dětem. Nechtějí tím děti jakkoli zatěžovat,” uvedl magazín.

Faktem je, že dvojice zvaná Brangelina nebyla společně zachycena na nějaké společenské akci už delší dobu. Brad Pitt se v pátek objevil na megakoncertu na podporu Haiti, Angelina Jolie ho tam nedoprovázela.

Dvojice se sblížila v roce 2004 při natáčení filmu Pan a paní Smithovi. V té době byl Pitt ženatý s Jennifer Aniston (40), rozvedl se s ní v lednu 2005. Před Aniston byl Pitt zasnouben s herečkou Gwyneth Paltrow. Jolie je dvakrát rozvedená. Byla provdaná za Billy Bob Thorntona a Johnny Lee Millera.

Pitt s Jolie adoptovali tři děti – Maddoxe (8), Pax (6) a Zaharu (5). Společně přivedli na svět Shiloh (3) a 17měsíční dvojčata Knoxe a Vivienne.

Jejich majetek je odhadován na 322 milonů dolarů, v přepočtu více než 6 miliard korun. Společně dále vlastní sídla ve Francii, Kalifornii a New Orleans.