Před dvěma týdny se americká herečka objevila na módní přehlídce v Los Angeles a všichni poukazovali na její velmi pohublou postavu. Herečka si dokonce postěžovala, že má trochu obavy o svou váhu. Reportérovi z FOX News údajně řekla: „Jsem teď trochu víc hubenější, než bych chtěla být“. Někteří hosté módní přehlídky dokonce tvrdili, že měla co dělat aby se udržela na nohou.

Na přehlídce se herečka svěřila novinářům, že si přeje založit rodinu. „ Jestli si mám dát nějaké novoroční předsevzetí, tak to, že chci v příštím roce dítě“.

Její přátele tvrdí, že spoustu problémů si herečka působila kvůli špatnému vnímání sama sebe. Nikdy se sebou nebyla spokojená, proto také prodělala několik plastických operací. Nosila velké množství make-upu, falešné řasy, umělé korunky na zubech, barvené blond vlasy a neustále chtěla zhubnout, připadala si totiž tlustá.

Brittany Murphy si také několik dní před kolapsem stěžovala na silné bolesti břicha a dušnost. To však nakonec přisoudili silným menstruačním bolestem, kterými herečka často trpěla.

Koroner Ed Winter, který byl pověřen vyšetřováním hereččiny smrti, trvá na tom, že její smrt nebyla způsobena nadměrným užíváním léků, proto byla její pitva prozatím uzavřena. Výsledky testu byly odloženy do doby, než budou výsledky z neurologie a toxikologie, což může trvat až šest týdnů.