Napsal to na svých internetových stránkách deník The Daily Telegraph. Podle jednoho z cestujících pasažéři z porouchaného vlaku vystupovali jedinými dvířky, ve skupinách po deseti. Pak je vedli únikovou cestou tunelu do vagonů kyvadlové dopravy, která není určena pro cestující a kde seděli na zemi, bez vody, až do výjezdu u Folkstonu.

Schiffer, která zřejmě cestovala do Londýna první třídou, prý směla ve Folkstonu odjet, zatímco ostatní cestující zůstali uzavření ve vagonech.

"Přímo k vlaku přijel automobil, aby ji vyzvedl u vjezdu do tunelu. Ovšem pro ostatní dva tisíce lidí nic," popsal situaci Pařížan Gregoire Sentilhes, který vlakem jel se svou ženou a třemi dětmi.

Topmodelka podle listu pravidelně cestuje vlaky společnosti Eurostar mezi Londýnem, kde žije, a Paříží, kde má své sídlo kosmetická firma L’Oréal, jejíž tváří modelka je.

Ředitel Eurostaru Richard Brown odmítl potvrdit, že se Schiffer dostalo zvláštního zacházení, zatímco těhotné ženy a lidé na invalidním křesle byli ponecháni, aby se o sebe postarali sami. "Ona cestuje anonymně, takže to nemohu potvrdit," prohlásil.

První vlna mrazů a sněhu způsobila o posledním předvánočním víkendu v tunelu pod Lamanšským průlivem mezi Francií a Británií chaos. Desetitisíce cestujících byly postiženy přerušením provozu vlaků Eurostar a problémy ve Velké Británii na železnici, letištích a na silnících.

Noc z pátku na sobotu strávilo v tunelu pod průlivem v porouchaných pěti vlacích přes 2000 cestujících, někteří z nich více než 15 hodin bez vody a jídla, v zimě, ale také bez informací, co bude dál.