Informovala o tom agentura AP. Podle ní to jedna z nejvlivnějších postav amerického zábavního průmyslu ve svém pořadu The Oprah Winfrey Show oznámí v pátek. Naposledy by se pořad měl vysílat 9. září 2011. Důvodem jsou zřejmě vysoké honoráře, které si Oprah za svou show účtuje.

Talk show se poprvé vysílala 8. září 1986 a dosud se objevila v televizním vysílání 145 zemí. Jenom v USA ji týdně sleduje kolem 42 milionů lidí. Winfrey díky své populární show, která svým intimním rozměrem změnila žánr rozhovorů s celebritami, postupně vybudovala mediální impérium, jehož hodnota podle agentury AP činí několik miliard dolarů.

Celebrity mají k Winfrey, která je navíc populárnější než řada z nich, důvěru a často jí svěřují exkluzivní informace. Herec Tom Cruise v jejím pořadu například v roce 2005 velmi nadšeným způsobem, který byl později často parodován, mluvil o své lásce k mnohem mladší herečce Katie Holmesové a poskakoval při tom na gauči.

Zpěvák Michael Jackson zase v její talk show v roce 1993 odhalil, že trpí nemocí, která způsobuje blednutí jeho pokožky. Naposledy tento týden získal ve Spojených státech velkou publicitu její rozhovor s bývalou kandidátkou na viceprezidentku Spojených států Sarah Palin, jež v The Oprah Winfrey Show představila své paměti.

V roce 2007 pak Winfrey v dalším slavném okamžiku vysílání své show se slovy "Dostáváš auto! Dostáváš auto! I ty dostáváš auto! Každý dostává auto!" věnovala všem 276 divákům ve studiu auta. Vozy v hodnotě sedmi milionů dolarů nicméně dostala darem od automobilky General Motors.

Všeobecně se má za to, že pětapadesátiletá moderátorka vytvoří zcela novou talk show na televizním kanále The Oprah Winfrey Network, který připravuje se společností Discovery Communications a jehož start byl již několikrát odložen. Nový kanál by měl být dostupný v 74 milionech domácností. Jeho mluvčí ale informace nechtěl komentovat.

Winfrey se po bouřlivém mládí v 19 letech stala nejmladší a také první černošskou ženou, která četla zprávy na nashvillské televizní stanici. Na univerzitě vystudovala obory jazyk a komunikace a dramatické umění. V lednu 1984 začala moderovat chicagskou talk show AM Chicago, již během jednoho roku proměnila v nejsledovanější pořad ve městě. Pod novým názvem The Oprah Winfrey Show se pak začal vysílat po celých Spojených státech a brzy se stal velmi úspěšným.

Winfrey, která se narodila v lednu 1954, má ve Spojených státech velký vliv na veřejné mínění. Knihy, které ve svém pořadu doporučuje v rámci svého knižního klubu, se pravidelně stávají bestsellery. V poslední prezidentské kampani také vytrvale podporovala prezidenta Baracka Obamu, podle odhadů mu vynesla více než milion hlasů. Mimo jiné také byla označena za nejbohatšího Afroameričana minulého století. Řadu svých výdělků přitom dává na charitativní účely.

Populární moderátorka, která svého času byla prvním miliardářem černé pleti, také vydává dva časopisy a je spoluautorkou pěti knih. Má také speciální kanál na satelitním rádiu XM Satellite Radio.

Životním partnerem Oprah je od roku 1986 marketingový odborník Stedman Graham (od roku 1992 jsou zasnoubeni). Po manželství ale Winfrey netouží. "Chci jen, aby někdo toužil vzít si mě," uvedla kdysi s úsměvem.