Informuje o tom agentura AP. Umělkyně ručí svými fotografiemi a nemovitostmi za úvěr u newyorské finanční společnosti Art Capital Group (ACG). Ta ji prý v červenci zažalovala za porušení smlouvy.

Podle AP se Leibovitz dostala do finančních problémů postupně, nesplácela prý dluhy. Fotografka například nezaplatila kolem 50.000 dolarů jedné designérské firmě, která pracovala na renovaci jejího domu. Nezaplatila prý třeba ani několik stovek tisíc dolarů stylistovi, který ji pomáhal při focení pro Disney Company v roce 2007. Půjčkami od ACG však své věřitele údajně uspokojila.

"Máme jasná smluvní pravidla a budeme je chránit," citovala AP mluvčího ACG Montiethe Illingworthe. Podle některých expertů by pro Leibovitz bylo nejlepší, kdyby vyhlásila bankrot.

Leibovitz prý v roce 2002 koupila dva historické domy v newyorské čtvrti Greenwich Village a rozhodla se je přestavět v jednu nemovitost. Za to ji zažaloval soused ve sporu o 11 milionů USD.

Devětapadesátiletá Leibovitzo fotografovala například britskou královnu, nahou a těhotnou Demi Moore i současnou první dámu USA Michelle Obama. Spolupracovala s prestižními společenskými časopisy jako Vanity Fair, Vogue nebo Rolling Stone.

Do povědomí veřejnosti se umělkyně zapsala fotografií nahého Johna Lennona s Yoko Ono z roku 1980.

List The York Times napsal, že fotografický archiv Leibovitz, který je v sázce, má cenu asi 50 milionů dolarů (890 milionů Kč).