V jednom americkém televizním pořadu to řekl porotce soutěže Piers Morgan. "Je věčně v slzách," dodal. Podle něj si Susan, která získala světovou popularitu hned po prvním kole soutěže, dokonce už balila kufry.

Osmačtyřicetiletá nezaměstnaná Skotka se stala internetovým fenoménem poté, co v prvním kole soutěže Britain's Got Talent zazpívala nečekaně bravurně píseň I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci. Její vystoupení vidělo na serveru YouTube přes 60 milionů lidí.

Od té doby je v obležení médií, která ji sledují na každém kroku. "Začíná si uvědomovat, že její život už nebude jako dřív," řekl Morgan, kterého citovala agentura Reuters. Radil jí prý, aby nečetla noviny, nedívala se na televizi a soustředila se pouze na své finálové vystoupení.

Mluvčí Susan Boyle ve čtvrtek uvedla, že zpěvačka už zažila i konflikt s novináři. Dva žurnalisti ji prý obtěžovali v londýnském hotelu a její nervy přetekly. Nakonec je vyvedla policie. Co přesně se stalo a jak Susan reagovala, ale mluvčí neupřesnila. Bulvární list The Sun k tomu napsal, že použila sprosté slovo, vyběhla z hotelu a dožadovala se zásahu policie.

Pokud Susan v sobotu vyhraje, získá 100.000 liber (asi tři miliony korun) a zazpívá před britskou královnou.

Televize ITV očekává, že finále přiláká právě díky Susan k obrazovkám miliony Britů. Další miliony lidí budou její vystoupení patrně sledovat prostřednictvím YouTube a podobných serverů. Na finále prý dokonce přiletí jedna z jejích prominentních fanynek, americká herečka Demi Moore.

Aby zvítězila, musí Boyle podle agentury AP porazit devět soupeřů, mezi nimi i dětské talenty, z nichž některé mají podle kritiků větší talent než ona. Šedovlasé ženě, která se chce zpěvem živit profesionálně a která by měla na přelomu června a července nahrávat v Praze, věří i bookmakeři.