V žebříčku herců, kteří znamenají pro filmaře největší zisky, umístil magazín Forbes Smithe na první místo s maximálním počtem deseti bodů. Depp, DiCaprio, Jolie a Pitt si shodně připsali 9,89 bodu.

Podle Johna Burmana, šéfa speciálních projektů firmy Forbes Media, může Smith v současné době hrát v jakémkoli filmovém žánru. "Populární snímky, Ali, Sedm životů, Štěstí na dosah, Smith je schopen pohybovat se v jakémkoli prostředí. Lidé ho prostě na plátně rádi vidí," řekl Burman.

Fotogalerie
5 fotografií

Poslední Smithův film Sedm životů byl do kin uveden 19. prosince a ve světě již vydělal přes 141,6 milionu dolarů. Jeho snímek z léta 2008 Hancock se může pochlubit 624,4 milionu dolarů.

Magazín Forbes posuzoval při svém prvním hodnocení tohoto typu příspěvek hollywoodských herců k realizaci filmových projektů. Na 150 profesionálů z branže, mezi nimiž byli i producenti a režiséři, oceňovalo schopnost herce přitáhnout finančníky projektu, diváckou úspěšnost či umění oslovovat různé divácké skupiny.

Většina herců, kteří se umístili mezi stovkou nejlepších, je starší 35 let. Dvacáté místo kupříkladu zaujímá osmasedmdesátiletý veterán Clint Eastwood.

Z dvacátníků dopadly nejlépe hvězda snímku Transformers Shia LaBeouf na 33. příčce, následovaná "Vévodkyní" Keirou Knightley, která skončila 42.