Je krásná, má otce miliardáře a milenec kvůli ní zaplatil za rozvod přes šest miliard korun. Navíc jí postavil uměleckou galerii. Kdo je tahle krásná Ruska?

Majitel londýnského fotbalového klubu Chelsea, miliardář Roman Abramovič, za ni zaplatil mnohokrát víc než za slavné hráčské posily svého týmu. Když potkal dceru ruského ropného magnáta Alexandra Žukova Darju, rozvedl se a odškodnil svou exmanželku 6,2 miliardami korun. A další pohádkové sumy investoval přímo do Darji.

Fotogalerie
3 fotografie


Krásná brunetka přezdívaná Dasha se narodila v Moskvě, ale s matkou mikrobioložkou se po rozvodu rodičů odstěhovala do Ameriky. Ve dvaceti letech se rozhodla přesídlit za tatínkem miliardářem do Británie. Podnikatel Žukov jí pořídil luxusní byt a na kapesné si studentka homeopatické medicíny přivydělávala jako modelka. Její první velkou láskou mezi slavnými osobnostmi byl tenista Marat Safin. S ním se ale po zhruba dvouletém vztahu rozešla.

Módní značka
Členka ruské zlaté mládeže Darja brzy dostala podnikatelský nápad, který táta Žukov ochotně zasponzoroval. Se svou kamarádkou ze školy Christinou Tang založila módní značku Kova& T, která se díky Darjině snaze brzy rozšířila mezi zazobanými celebritami. Darjiny oblečky si oblíbila třeba herečka Drew Barrymore nebo zpěvačka Rihanna. Dnes se prodává v mnoha zemích světa ve více než osmi desítkách obchodů.

Zlatým vejcem se ale pro Žukovovou nakonec nestala móda, která jí zařídila milionové kapesné, ale ruský miliardář Abramovič. Ten se do mladičké brunetky úplně zbláznil před třemi lety a všechno včetně rodiny šlo stranou. Od té doby se Darja neohroženě pohybuje po Abramovičově boku a údajně se brzy stane jeho zákonnou manželkou.

Galerie jako dárek
Letos v září se v Moskvě, v obrovském areálu bývalých autobusových garáží, otevřela největší moskevská galerie moderního umění. Štědrým sponzorem, který zaplatil rekonstrukci odhadovanou na desítky milionů dolarů, nebyl nikdo jiný než Roman Abramovič. Nevedla ho však k tomu láska k vlasti, ale k milence. Právě Darja totiž monstrózní umělecký projekt nazvaný Garage vymyslela.

Aby měli návštěvníci nové obří galerie pořádné lákadlo, přikoupil Abramovič rovnou i několik vzácných obrazů. Jedním z nich se stal například jeden z nejdražších obrazů světa, Triptych Francise Bacona z roku 1976, za více než 86 milionů dolarů.

Zatímco někteří Darju Žukovovou obdivují pro její činnorodost a čich na dobrý obchod, jiní ji považují pouze za osobu, která po celý život těží z postavení své rodiny. A není divu. Mezi její přátele patří potomci nejbohatších a nejvlivnějších lidí na planetě. Například rodina Christine Tang, její společnice ve firmě a zároveň kamarádky, patří mezi nejvýznamnější šanghajské rody. Partnerství s Abramovičem je tak vlastně už jen třešničkou na dortu jejího privilegovaného života.