Ne všichny ze špiček jsou při premiérově projevu tTen v pátek zveřejnil The Hollywood Reporter. Platy hereček ovšem klesají, a navíc ženy nadále zaostávají za honoráři svých hvězdných mužských kolegů, dodává list.

Třiatřicetiletá Jolie letos dostala 15 milionů dolarů (téměř 307 milionů korun) za akční film Wanted a mohla by vydělat 20 milionů dolarů, pokud bude hrát i v případném pokračování. Dramatickou roli si vyzkoušela ve filmu Výměna.

Na druhé příčce nejlépe placených hereček je jednačyřicetiletá Julia Roberts, která se vrátila na plátna po dlouhé absenci a vydělala více než 15 milionů dolarů za roli v thrilleru Duplicity, který bude mít premiéru příští rok.

Dvaatřicetiletá Reese Witherspoon, která v loňském roce řebříčku dominovala, se propadla na třetí příčku - 14 milionů dolarů dostala za roli v komedii Čtvery vánoce, která měla premiéru minulý týden. O další pozice se podělily Cameron Diaz, Katherine Heigl, Kate Hudson, Anne Hathaway a Jennifer Aniston.

Velké herecké hvězdy, jako je Halle Berry či Nicole Kidman, které mají obě na kontě sošky Oscara, už se ale přes deset milionů dolarů za film nedostanou, píše The Hollywood Reporter. Naproti tomu herecká hvězda Will Smith může počítat s 25 miliony dolarů za každý film a Brad Pitt či Johnny Depp jsou v kategorii honorářů ve výši 15 až 20 milionů dolarů za film.
am, kde by měli být. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil si ve foyer vychutnává v kolektivu známých dortík