Kromě ochranky, policistů a záchranářů si Rychtář na poslední rozloučení s Ivetou Bartošovou, které se konalo za přísně střeženými dveřmi, pozval také mladého faráře.

Toho včera dopoledne přivezl z Říčan Rychtářů syn Jan do Ivetina domu v Uhříněvsi. Farář měl nagelované vlasy, byl oblečen v bílém a v ruce nesl fialové tulipány.

Jednačtyřicetiletý Timotej Maria Pavel Vácha má za sebou bohatou minulost. Kněžství se totiž věnuje pouhých osm let. Předtím se živil jako voják z povolání. „Byl jsem důstojní a působil jsem jako velitel stráže,“ uvádí Vácha ve svém životopisu. „Posléze jsem vystudoval Policejní akademii ČR,“ pochlubil se.

Muž, který Ivetě po celý obřad řečnil nad rakví, se vyučil zedníkem. Poté si udělal maturitu a v roce 1994 nastoupil k Hradní stráži. Později se stal vojákem z povolání. Mimo to také studoval na Katolické teologické fakultě UK. Před osmi lety byl vysvěcen na jáhna.

Právě Vácha byl ten, který odsloužil mši za zesnulou zpěvačku, a který na konci smutečního obřadu vyzval všech třináct přítomných hostů, aby se společně pomodlili. Později i s rodinou Rychtáře odjel zpět do domu v Uhříněvsi, kde vdovec uspořádal smuteční hostinu.