Láska vznikla ve spolupráci YouRadio Talk a Ivety Nebesařové, která se podcastové scéně věnuje již několik let. Cílem těchto rozhovorů je zmapovat vztahy, lásky a seznamování napříč všemi generacemi, a to bez ohledu na sexuální zaměření.

„Vytvořit tento podcast, jsem se rozhodla, protože jsem již od dětství měla ráda příběhy o seznamování a o láskách. Vždy mě bavilo poslouchat od mé babičky, jak se seznámila s dědečkem a od mé mámy to, jak se seznámila se mým otcem. Tyto své zkušenosti jsem chtěla přenést i do podcastu Láska,“ říká autorka projektu Iveta Nebesařová a dodává: „Každý z nás máme v sobě nějaký příběh lásky – od partnerské, přes mateřskou po sebelásku. Chtěla jsem právě na příbězích ‚obyčejných‘ lidí ukázat různé podoby lásky. A možná dát třeba i naději někomu, kdo má pocit, že láska se mu vyhýbá, protože ta může přijít v každém věku a v různých formách. A zároveň bych chtěla ukázat i různé podoby lásky napříč generacemi a sexuálními preferencemi.“

Příběhy lidí jsou na prvním místě

V podcastu uslyšíte například životní osudy paní Jany, které je v současnosti 93 let a která bude vzpomínat na to, jak se seznámila se svým manželem letcem RAF, ale i na její pozdější život a seznamování po smrti chotě.

Se svým příběhem lásky se nám dále svěří i manželský pár Přemysl (97) a Alenka (93), pro které je společná láska tím nejdůležitějším pojítkem v jejich krásném a mnoholetém vztahu.

Pohled mladých lidí nám zase ukáže, jestli se dá najít láska na Tinderu a jiných sociálních sítí.

Láska přinese také příběh pana Františka, který musel během socialismu tajit svoji sexualitu a kvůli tomu se mu nikdy nepodařilo najít tu pravou lásku, jakou hledal.

Fotogalerie
13 fotografií