Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Zátopek, Gott a spousta pohádek. Co bude v České televizi na Vánoce a Silvestra?

/
 • Na co se můžeme těšit během svátků?
  7. listopadu 2022 ● 10:45

  Vánoce se blíží a pro všechny to nejspíš znamená čas strávený s rodinou, s mísou cukroví... a u televizních obrazovek, kde bude k vidění celá řada oblíbených, ale i nových pohádek. Na co se můžeme těšit během svátků na České televizi? Pojďme si společně projet jejich prozatím známou nabídku!

 • 1.

  Advent

  Abychom se naladili na tu správnou vánoční náladu, uvede Česká televize tradiční součást předvánočního programu – Adventní koncerty. Jejich 32. ročník zahájí první adventní neděli přímý přenos z Břevnovského kláštera. Stejně jako v předchozích letech bude veřejná sbírka, jež loni překonala hranici 250.000 vybraných korun, pomáhat čtyřem neziskovým organizacím.

 • 2.

  Pohádková tradice

  Tradici vánočních pohádek drží ČT 29 let. Pohádkové filmy mají zejména o Vánocích vysokou televizní sledovanost. Loni byla nejsledovanějším televizním pořadem na Štědrý den premiéra pohádky Jak si nevzít princeznu. Vidělo ji více než 2,63 milionu diváků starších 15 let. Je to 62 procent všech lidí, kteří měli po 19:00 zapnutou televizi.

   

   

  Od roku 1993, kdy měl televizní premiéru film Sedmero krkavců, přináší ČT divákům novou pohádku pravidelně každý rok.  „Štědrovečerní pohádka je pro nás jedním z pomyslných vrcholů celoročního programu. Fenomén, který dokáže k obrazovkám v jeden okamžik přivést hned několik generací diváků,“ vysvětlil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

   

   

  Pohádek bude ve vánočním vysílacím schématu ČT několik desítek, například oba díly Anděla Páně.

 • 3.

  Štědrý den

  Na Štědrý den letos Česká televize (ČT) uvede pohádku Tajemství staré bambitky 2, která je pokračováním televizní pohádky režiséra Iva Macharáčka (46) uvedené o Vánocích v roce 2011.

   

   

  Pokračování pohádky Tajemství staré bambitky 2 představí kromě známých hrdinů i jednu novou postavu, královnu Julii v podání Veroniky Khek Kubařové (35), kterou se snaží bývalí protřelí rádci zneužít k vlastnímu prospěchu. „Byla jsem opravdu šťastná, že můžu být u natáčení, protože tuhle pohádku mám velmi ráda. Nejen natáčení na zámku byl pro mne splněný dětský sen,“ řekla Kubařová.

 • 4.

  Boží hod

  Na Boží hod se diváci mohou těšit na výpravnou pohádku Krakonošovo tajemství.

   

   

  Novou pohádku Krakonošovo tajemství natočil režisér Peter Bebjak (52). Krakonoše ztvární David Švehlík (50), v dalších rolích se představí Jakub Prachař (39), Ondřej Sokol (51), Jan Nedbal (32), Leona Skleničková (23) nebo Martin Huba (79). „Krakonošovo tajemství má podle mne v sobě všechny atributy současné atraktivní a žánrově rozmanité pohádky,“ uvedl Bebjak.

 • 5.

  Závěr roku

  Ještě v závěru roku se v předpremiéře v iVysílání představí úvodní epizoda komediálního seriálu Dobré ráno, Brno! 

   

  Jde o osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského (43), který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Tyto ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady, sice každý zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá ale tento pořad odrazový můstek k další kariéře... a pro většinu hrob.

 • 6.

  Silvestr a Nový rok

  Silvestrovský večer bude Poctou Karlu Gottovi (†80). ČT odvysílá záznam koncertu, během něhož se na pódiu sešlo na 40 zpěváků a zpěvaček. Chystají se také speciální vydání pořadů Všechnopárty a Zázraky přírody.

   

  Nový rok odstartuje film premiérově uváděné sportovní drama Zátopek, snímek oceněný osmi Českými lvy. Tento snímek vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila (†78) a Dany (†97) Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život. 

 • 7.

  Konec ČT3

  V závěru roku se s diváky kvůli úsporným opatřením rozloučí stanice ČT3. „Rozloučíme se filmem Saturnin a rozloučíme se proto, že České televizi docházejí peníze. Poplatek, který dostáváme od diváků, se nezměnil od roku 2008. Nutnost úspor je umocněná válkou, inflací a cenami energií,“ vysvětlil Petr Dvořák.

   

  „ČT3 patří mezi naše úspěšné kanály, ale bohužel stojí peníze. Na druhou stranu je to takový televizní kanál, že v případě, že se finanční situace České televize změní, tak ho můžeme poměrně rychle dostat zpátky k divákům,“ dodal generální ředitel.

 • 8.

  Galerie

  Na další snímky ze zmiňovaných filmů a pohádek se můžete podívat do naší galerie.

  Video
  délka: 03:07.76
  Video se připravuje ...

  Ondřej Vetchý je podruhé Karaba! Tajemství staré bambitky 2 se z kin chystá na televizní obrazovky Bioscop

  Fotogalerie
  90 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy