Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

10 tajemství Lásky nebeské: Co jste o kultovním filmu nevěděli?

/
 • Láska nebeská
  23. prosince 2020 ● 21:45

  Kultovní romantický film Láska nebeská je i 17 let od své premiéry stálicí vánočních svátků. Miliony diváků se každoročně usadí k televizi a dojímá se u scén, které znají nazpaměť. O těchto zajímavostech ze zákulisí natáčení ale většina nejspíš neměla ani ponětí!

 • 1.

  Tanec Hugha Granta

  Nebýt velkého nátlaku ze strany režiséra, nemusela ikonická taneční scéna Hugha Granta vůbec vzniknout. Grant se zasazoval o ztvárnění seriózního předsedy vlády a tancovat odmítal, dokonce žádal o přepsání scénáře. Poslední natáčecí den naštěstí podlehl.

  Láska Nebeská - tančící premiér
  Autor: 2003 Universal Pictures

 • 2.

  Režisérova rodina

  Režisér Richard Curtis do snímku obsadil i své děti. Scarlett Curtisová se navlékla do kostýmu langusty, její bratr Jake byl zase maskovaným superhrdinou Spider-manem.

  Liam Neeson hrál otce Sama, který se zamiloval do zpěvačky Joanne.
  Autor: 2003 Universal Pictures

 • 3.

  Půlnoční natáčení

  Natáčení některých scén z nákupního centra probíhalo hlavně v noci, a to z důvodu velkých davů nakupujících v průběhu dne. Scény s Rowanem Aktinsonem, pomalým prodavačem, se natáčely o půlnoci v uzavřeném nákupním centru.

  Rowan Atkinson jako prodejce Rufus.
  Autor: 2003 Universal Pictures

 • 4.

  Andělský Mr. Bean

  A když jsme u Atkinsona, v původním znění scénáře měla být jeho postava anděl, který na konci filmu projde kolem Daniela (Liam Neeson) a odletí. Nakonec to režisér změnil.

  Rowan Atkinson (59) s bývalou ženou Sunetrou.
  Autor: Foto Profimedia.cz, archiv Blesku

 • 5.

  Malá role Evy Herzigové

  V jedné ze scén se objeví známá česká tvář. Na Markově (Andrew Lincoln) koláži pro Julii je supermodelka a herečka Eva Herzigová (47).

  Eva Herzigová
  Autor: profimedia.cz

 • 6.

  Příliš dokonalý zpěv

  Mladičká Joanna (Olivia Olsonová) na vánoční besídce zazpívá píseň All I Want For Christmas Is You. Měla tak úžasný hlas, že režisér musel její zpěv přetočit, aby zněla více jako dítě.

  Sam a Joanna ve filmu Láska nebeská
  Autor: archiv Blesku, reprofoto Youtube

 • 7.

  Nejdražší minuta filmu

  Nejlépe zaplacenou herečkou byla paradoxně modelka Claudia Schifferová. Za pouhou minutu ve filmu údajně dostala 200 000 liber (v dnešním kurzu 5,8 milionů kč).

  2868125:full:true:true

 • 8.

  Oblíbená věta Billa Nighyho

  Památná věta Billa Macka (Bill Nighy) „Ahoj, děti. Nekupujte drogy, staňte se rockerem a budou vám je dávat zadarmo'  herce pronásleduje do dnešních dnů. V rozhovoru pro Guardian přiznal, že mu ji fanoušci rádi předhazují, sám ji považuje za nejlepší repliku z celého filmu a chce si ji nechat vyrýt na náhrobek.

  Billy Nighy jako rocková hvězda.
  Autor: 2003 Universal Pictures

 • 9.

  Perfektní scéna

  Nezapomenutelná romantická scéna, v níž Mark (Andrew Lincoln) na kartičkách vyznává svou lásku, mohla vypadat úplně jinak. Režisér Curtis napsal celkem pět různých verzí této scény, které konzultoval s pěti různými ženami. Představitel Marka zase prozradil, že kartičky vlastnoručně napsal, ačkoliv mohl využít vytvořené rekvizity.

  Jedna ze nejdojemnějších scén filmu.
  Autor: 2003 Universal Pictures

 • 10.

  Příliš hubená Emma Thompsonová

  Herečka Emma Thompsonová se pro roli Karen Williamsové musela vycpávat. Ve scénáři je její postava popisovaná jako oplácanější, zatímco Thompsonová byla štíhlá jako proutek.

  Láska nebeská
  Autor: faceboo.com/Loveactually
 • 11.

  VIDEO

  VIDEO: Hvězda Lásky nebeské Bill Nighy v Praze: Co popřál fanouškům k Vánocům?

  Video
  délka: 05:23.80
  Video se připravuje ...

  Hvězda Lásky nebeské Bill Nighy v Praze: Co popřál fanouškům k Vánocům? Aleš Brunclík

 • 12.

  GALERIE

  Fotogalerie
  30 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

frantacizek: nejkrásnější film. Nekoukám moc na filmy a vůbec už ne 2x, ale tenhle jsem viděl už asi 20x, navíc jsou tam scény, které mě vždy dostanou a ne náhodou je u nich vždy Keira..

(23. 12. 2020 23:32)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy