Přestože na televizních obrazovkách vypadá pohádka Peklo s princeznou pohodově, kdy to na place mezi Jirkou Mádlem a Terezou Rambou pořádně jiskřilo, herci v rolích čertů si jaksepatří zařádili a na člověka z líbezného prostředí dýchne ta pravá pohádková idylka, při natáčení šlo hercům málem o život – a tak nejspíš není divu, že na něj mnozí umělci vzpomínali se smíšenými pocity. Král v podání Václava Postráneckého (†75) si stěžoval, že při natáčení musel ležet čtyři hodiny ve vaně s vodou a byl celý rozmáčený a Zlata Adamovská (61) coby jeho královna prý zase omylem snědla jídlo postříkané biolitem. A čerti nadávali na vedro v huňatých oblečcích.

Nejhůře to ovšem odnesl Jiří Mádl alias princ Jeroným. „Kus mé kůže na břiše zůstal na skále, odkud jsem byl přinucen skákat do vody,“ nechal se slyšet sympatický herec. Přestože se nikdy netajil svým strachem z výšek, jednou z jeho prvních scén byl právě pád do skalního jezera v Adršpašských skalách. Původně měl přitom tuhle dramatickou scénu zvládnout dublér. „Kaskadér se ale moc věrohodně netopil, a tak to musel celé udělat Jirka,“ prozradil zdroj ze štábu.

Podle jiného zasvěcence se ovšem chtěl Mádl před Terezou, tehdy ještě Voříškovou, jednoduše předvést, a proto se lidově řečeno „hecnul“. „Terka se zrovna koukala, tak to Mádl dal jako správný Sandokan,“ žertoval muž od kamery. S dnes již provdanou paní Rambou, maminkou malého dítěte, jemuž z obav z medializace říká jenom Slunce, poté Mádl nějakou dobu dokonce randil, jejich vztah ovšem neměl dlouhého trvání. Navíc s ní krátce předtím chodil i Mádlův herecký parťák Vojtěch Kotek (32), jenž sympatickou brunetku okouzlil při natáčení Rafťáků.

Také Rambu čekala akční scéna: představitelka princezny Anetky tehdy slaňovala z kopule letohrádku v Květné zahradě v Kroměříži, tedy z výšky 30 metrů! „Máma mi to zakázala,“ třásla se herečka před režisérem Miloslavem Šmídmajerem (60), než sebrala odvahu a riziko nakonec přece jenom podstoupila. Na samotné dno svých sil si ovšem musela sáhnout v docela jinou chvíli: při scéně v pekle ji obložili živými pavouky, což pro herečku trpící arachnofobií, tedy chorobným strachem z pavouků, bylo skutečné utrpení.

V bolestech skončil při natáčení rovněž charismatický herec a dabér Martin Stránský (50), jenž ztvárnil samotného Lucifera. Na vině byl jeho kostým. „Při jedné klapce jsem si krásně šlápnul do svého pláště a rozplácl jsem se asi o půl metru jinde, než kde jsem se měl původně rozplácnout a kde na mě čekala matrace. Na tu jsem se bohužel netrefil a vzal jsem to v podstatě kostrčí o hranu schodu,“ líčil hrůzostrašný pád Stránský. „Po pár dnech se mi na zadku vylila nádherná modřina,“ dodal s tím, že i tak pokračoval ve své práci dál. Natáčecích dnů měl totiž jenom šestnáct, takže mu stačilo jenom zatnout zuby.

A Miss 2004 Jana Doleželová (38), takzvaná nejkrásnější lékárnice, která měla v minulosti pletky s miliardářem Karlem Janečkem (46) (alespoň tedy do doby, než se prakticky v přímém přenosu dozvěděla, že má její milý ještě milenky bokem)? Ta si v Pekle s princeznou sice zahrála nehezkou čarodějnici Arkanu, ale ani pro ni nebylo natáčení zrovna procházkou růžovým sadem. „Měla jsem na sobě spousty oblečení, abych působila mohutně, a tak dlouhé nehty, že jsem nemohla chodit sama ani na záchod,“ popisovala tehdy Doležalová. „Vždycky, když jsem si potřebovala odskočit, musel se mnou někdo jít a pomoct mi.“

VIDEO: Jiří Mádl je bez ženské! Jak by jeho vyvolená měla vypadat? 

Video
Video se připravuje ...

Jiří Mádl je bez ženské! Jak by jeho vyvolená měla vypadat? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Fotogalerie
29 fotografií