Připravovaný seriál The Falcon and The Winter Soldier z produkce streamovací služby Disney+ se od minulého týdne začal natáčet v Praze a filmování mělo trvat do konce března. Z důvodu úterního rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, které kvůli propukající epidemii koronaviru zakazuje veškerá shromáždění čítající sto a více lidí, byl filmový štáb okamžitě stáhnut zpět do Atlanty ve Spojených státech. Nepředpokládá se, že by po zrušení bezpečnostních opatření natáčení v Praze pokračovalo.

Je to už podruhé, co se natáčení muselo přerušit. Lednová série silných zemětřesení v Portoriku odsunula produkci o několik týdnů, nakonec ji vedení společnosti na zdevastované lokaci úplně zrušilo.

O čem seriál bude, je prozatím drženo v tajnosti. Do titulních rolí Sama Wilsona (Falcona) a Buckyho Banese (Winter Soldiera) se vrátí jejich filmoví představitelé Anthony Mackie a Sebastian Stan, roli zloducha Zema z Captain America: Návrat prvního Avengera si zopakuje herec Daniel Brühl (41). Disney doufá, že nálož nových a exkluzivních marveláckých seriálů pomůže streamovacímu gigantu konečně odsunout Netflix na druhou příčku jak v oblíbenosti, tak sledovanosti.

Fotogalerie
58 fotografií