Rodiče Lukáš a Andrea jsou plni očekávání, ale i strachu. Těhotenství je pro Andreu velmi rizikové, a tak musí být pod neustálým drobnohledem lékařů. Má totiž silnou cukrovku a využívá inzulinovou pumpu. Právě proto jí lidé v jejím okolí vyčítali, že se rozhodla děti si nechat.

Vzhledem k diagnóze maminky mají oba rodiče strach, aby se vše povedlo a odnesli si z porodnice zdravá a šťastná dvojčátka. „Vzhledem k tomu, že jsou dvojčátka v jedné placentě a já mám silnou cukrovku a inzulínovou pumpu, musím porodit do 37. týdne, poté by to bylo vzhledem k mému zdravotnímu stavu nebezpečné. Někteří lidé mě kvůli tomu za další těhotenství odsuzovali, ale já i můj partner si za tím stojíme a doufáme, že vše proběhne bez vážnějších komplikací. Žádný porodní plán nemám, vše nechávám na doktorech,“ svěřila se Andrea, která se se svým partnerem seznámila ve svých osmnácti letech na diskotéce a už s ním vychovává sedmiletého syna Davídka.

Tatínek se na dvojčátka pochopitelně těší, ale vzhledem k Andreině diagnóze si uvědomuje i případné komplikace, a tak je opatrný. „Doktoři zatím říkají, že všechno funguje, jak má. To je na tom to pozitivní, ale já jsem prostě takovej, že si pak řeknu, když teda to nemá být, tak to není," přiznal Lukáš. Jak nakonec dvojčátka přijdou na svět, uvidí diváci ve středu 21.40 na Nově.

Video
délka: 00:50

Malé lásky: První porod dvojčat v Malých láskách se neobešel beze strachu! TV Nova

Fotogalerie
14 fotografií