„Velký kus života, hezkého, ale strašně hektického. Obrovská životní šance,“ vzpomínala u příležitosti výročí seriálu Ordinace v růžové zahradě Šinkorová, která patřila v prvních dílech mezi nejvýraznější tváře. „Gita byla držák, což se mi líbilo, a uměla mnohem víc věcí než já! Byla to taková slepice, která sedí na vajíčkách a pečuje o celé okolí,“ popsala se smíchem doktorku, kterou ztvárnila.

Roli získala díky konkurzu, kam prý ale před lety dorazila „hodně společensky unavená“. To jí ale možná paradoxně pomohlo, jelikož měla hrát o deset let starší gynekoložku. Tu se snažila hrát podle své starší sestry a dokonce nacvičovala i základní gynekologické hmaty, které ji naučila lékařka Michaela Klímková, někdejší partnerka Petra Muka (†45).

Coby Gita se Daniela neodmyslitelně zapsala do srdcí diváků a dokonce za ni v roce 2006 získala cenu TýTý. Ovšem o rok později ze seriálu náhle zmizela. Její postava se měla vdávat, místo toho ale v Německu utrpěla zranění hlavy při střetu s neonacisty a zemřela. Tvůrci tehdy naznačovali, že jim Šinkorová svým odchodem dost zavařila.

Ordinace už se vysílá 13 let a dočkala se 1000. dílu: Známe všechna tajemství ze zákulisí! 

Video
Video se připravuje ...

Ordinace slaví 10 let: Známe všechna tajemství ze zákulisí! Petr Macek, Jan Jedlička, TV Nova

Ta měla ale dojem, že nemohla jinak. „Odešla jsem z profesních důvodů. Je hrozně hezké být na vrcholu, získávat ceny… Jenže já studovala muzikál, který miluju, nedokážu bez něho být, pořád cítím to vnitřní pnutí. A chybělo mi divadlo,“ přiznala ve speciální knize Blesku o Ordinaci herečka s tím, že je jí dodnes líto, že některé divadelní role odmítla. Jenže kvůli seriálu neměla vůbec čas. „V těch posledních natáčecích cyklech jsem jela třeba dvacet dní v měsíci. Ráno jsem neviděla světlo, protože se vstávalo na pátou hodinu, a odcházela dlouho po setmění,“ líčila děsivé tempo.

Proto místo tradiční roční smlouvy podepsala už jen na půl roku a posléze se chtěla s tvůrci domluvit, zda bude pokračovat dál, či ne. „V televizi na to někdo asi zapomněl, počítali se mnou dál, jenže já řekla ne a začalo se to bortit,“ vysvětlila brunetka s tím, že se jednalo zkrátka o nešťastné nedorozumění. Scénář už počítal s dalším dějem pro Gitu, a tak se muselo rychle přepisovat. „Řadu lidí jsem i naštvala,“ přiznala Slovenka. Ta svého rozhodnutí nelituje. „Jediné, co mě mrzí, je, jak se to stalo, že to nebylo ve větším poklidu,“ dodala.

VIDEO: Daniela Šinkorová: Odmítla jsem nabídku z Playboye.

Video
Video se připravuje ...

Daniela Šinkorová: Odmítla jsem nabídku z Playboye. Vladimír Petráš / BPŽ

 

Fotogalerie
37 fotografií