20. srpen 2019
Svátek slaví Bernard, zítra Johana

20 NEJ seriálu Ordinace: Proč byla Kuklová mrcha a jak Šťastného zabili omylem!

/
 • 20 NEJ seriálu Ordinace: Mrcha Kuklová a smrt Šťastného omylem!
  8. dubna 2018 ● 07:50
   

  Ordinace má za 13 let řadu svých nej. Tady je dvacet z nich. Je mezi nimi šílené domácí týrání, smrt hlavních hrdinů i svatba, na které se ženich s nevěstou nechali vystřelit katapultem!

 • 1.

  Největší sympaťák

  DOKTOR MICHAL ŠEBEK (ROMAN ZACH)

  V Ordinaci se objevil hned na začátku, a to v letech 2005 a 2006. Původně byl druhou nejdůležitější postavou v seriálu! Byl gynekologem v Růžovce, do kterého se zamilovala Kamila (Linda Rybová), láska jim ale nevydržela. Kamila se vrátila k manželu Pavlovi (David Prachař) a Šebek si našel veterinářku Ivu (Pavla Vitázková).

  Roman Zach v Ordinaci v růžové zahradě

 • 2.

  Největší držáci

  ČESTMÍR MÁZL (PETR RYCHLÝ) A LUCIE VÁGNEROVÁ (IVANA JIREŠOVÁ)

  Petr Rychlý a Ivana Jirešová jsou jediní dva herci, jejichž osudy sledujeme od úplně prvního dílu, tedy od 6. září 2005. Zatímco primář gynekologie začal jako vedlejší postava a ne zrovna sympaťák, dnes se Ordinace točí hlavně kolem něj. Barmanka Lucie pak na začátku byla dost poděs, pak ale zažila hned několik karambolů a trochu se usadila. Do jejího baru zbytek postav rád zaskočí na drink i pro radu.

  Petr Rychlý a Ivana Jirešová v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 3.

  Největší mrcha

  LEA VÁGNEROVÁ (MICHAELA KUKLOVÁ)

  Sestra Darka Vágnera (Michal Novotný). Chybou Běly Valšíkové (Zlata Adamovská) zemřela její malá dcera, a Lea se pak rozhodla mstít. Bělu dohnala až do blázince a chtěla ublížit i neteři Gitušce, kterou si nahrazovala vlastní dceru. Její mámu Lucii (Ivana Jirešová) proto dokonce dostala do vězení. Lea ale nakonec sama skončila na psychiatrii a spáchala sebevraždu.

  Michaela Kuklová jako Lea v Ordinaci

 • 4.

  Nejmladší herec

  ŠIMON ŠEDIVÝ ALIAS MIKULÁŠ MÁZL (PŘEZDÍVKA MIKY)

  Syn Čestmíra Mázla (Petr Rychlý) a Magdy Mázlové (Markéta Plánková), narodil se v prosinci 2010, Magda umřela v den jeho svátku na Mikuláše roku 2013. Jeho představitel Šimon Šedivý hraje v Ordinaci od narození dodnes, jeho maminka je pomocná režisérka Ordinace, otec kameraman.

  Šimon Šedivý jako Mikuláš Mázl v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 5.

  Nejlepší přestup

  BRAŇO HOLIČEK (DOKTOR ZAJÍC, NYNÍ REŽISÉR)

  Do seriálu přišel jako doktor Tomáš Zajíc, později byl součástí dramaturgického týmu a nyní je jedním z režisérů. Jednoznačně si polepšil, a to nejen finančně – kvůli roli hajzla, doktora Tomáše Zajíce, mu lidé vyhrožovali i smrtí jeho dětí.

  VIDEO: Ordinace v růžové zahradě natočila 1000. díl! Podívejte se na to nej ze seriálu!

  Video
  délka: 01:54

  Ordinace v růžové zahradě natočila 1000. díl! Podívejte se na to nej z 12 let seriálu! TV Nova

  Braňo Holiček v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 6.

  Nejstarší herečka

  ZDENA PROCHÁZKOVÁ (91) ALIAS PACIENTKA ANNA SVOZILOVÁ

  V kamenické nemocnici byla v únoru loňského roku hospitalizována se zlomeninou krčku. „Je to malá role, ale já jsem i za ni moc ráda. Svoji práci miluji, je to moje dítě, které jsem nikdy neměla. A myslím si, že bych zvládla i větší roli,“ prohlásila.

  Zdena Procházková jako pacientka Anna Svozilová v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 7.

  Nejoblíbenější pár

  BOBO A HELUŠ (MARTIN ZOUNAR A MARTINA RANDOVÁ)

  Rozdělují diváky na dvě skupiny: ty, kteří je milují, a ty, kterým lezou na nervy, ovšem první skupina v průzkumech jasně vítězí. Kolegové je z legrace dali dohromady a oni se málem vzali, jelikož se Bobo mylně domníval, že Heluš je bohatá a nemocná. Ona zase věřila, že Bobo je nejlepší doktor pod sluncem a miluje ji. Ani jedno nebyla pravda. Nakonec se stejně ze zištných důvodů vzali, aby nepřišli o dědictví po zámožné Romaně Babákové (Valérie Zawadská).

  VIDEO: Vyděšeného Švarce pronásleduje slepice, celá nemocnice se baví na jeho účet.

  Video
  délka: 01:58.15

  Vyděšeného Švarce pronásleduje slepice, celá nemocnice se baví na jeho účet. archiv TV NOVA

  Martin Zounar a Martina Randová jako Bobo a Heluš v Ordinaci

 • 8.

  Nejsledovanější díl

  23. ČERVNA 2009 SE NA 317. DÍL S NÁZVEM TU CHYBU UŽ NEUDĚLÁM DÍVALO 2 671 000 DIVÁKŮ

  V tomto díle do seriálu nastoupila Dana Morávková a coby Zdena Tichá se stala ředitelkou nemocnice. Magda (Markéta Plánková) svěřila Pavle (Barbora Munzarová) své tajemství – byla těhotná s Martinem Barnou (Martin Holec) a dala si dítě vzít. Pavla z toho byla v šoku, nedokázala jí být oporou. Magda utekla od přítele Čestmíra (Petr Rychlý) a Pavla se kvůli šokující informaci od ní ostře pohádala s Tomášem (Jiří Langmajer) a následně se s ním rozešla.

  Dana Morávková v Ordinaci

 • 9.

  Největší omyl scenáristů

  SMRT DALIBORA FRYNTY (JAN ŠŤASTNÝ)

  Konec působení Jana Šťastného v Ordinaci původně v plánu nebyl. Scenáristi mu pro zdramatizování děje předepsali nemoc (nemalobuněčný karcinom plic), a až následně zjistili, že se nedá přežít. „Žil jsem s tou diagnózou tři čtvrtě roku, nebylo mi z toho úplně dobře. Den za dnem strádat, trpět, snášet ataky té nemoci, než přijde definitivní konec… Nebylo to úplně příjemné,“ řekl. Jeho odchod oplakali i herci, kteří jeho poslední scénu označují jako nejtěžší v historii.

  Jan Šťastný, Radim Fiala a Petr Rychlý v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 10.

  Nejvzácnější host

  VÁCLAV HAVEL

  Bývalý prezident si zahrál ve speciálním silvestrovském díle s názvem Epochální výlet Čestmíra Mázla. Šlo o retro díl, ve kterém se Mázl a klíčové postavy seriálu vrátili v čase, Havel si zahrál kotelníka. Tento díl režíroval herec Petr Rychlý. Ten se mimochodem nedávno postaral i o účast dalšího mimořádného hosta, tenistky Petry Kvitové.

  Petr Rychlý, Bára Štěpánová a Václav Havel ve speciálním díle Ordinace

 • 11.

  Nejstarší herec

  JAN KAČER (81) ALIAS ŘEDITEL NEMOCNICE KAREL SEIFERT

  Ze zdravotních důvodů byla jeho role upozaděna a v současné době už seriál nenatáčí. „Většina sak a košil, ve kterých v Ordinaci hraji, jsou moje. A jsou stále v kostymérně, kdybych zase náhodou začal hrát. A já pomalu nemám co na sebe,“ řekl.

  Jan Kačer v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 12.

  Největší mlátička

  ANDREJ MARTYNČÁK (JÁN JACKULIAK)

  Dopouštěl se tvrdého domácího násilí na miláčkovi davů, lékařce Zdeně Suché (Dana Morávková). Zbil ji do němoty a málem donutil k sebevraždě. Nyní sedí ve vězení.

  VIDEO: Vypjatá scéna v Ordinaci: Zbitá a spoutaná Dana Morávková!

  Video
  délka: 00:28

  Zbitá a spoutaná Dana Morávková: Zastřelí v Ordinaci svého partnera? TV Nova

  Ján Jackuliak v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 13.

  Největší proměna

  HELUŠ (MARTINA RANDOVÁ)

  Z šílené sekretářky a posléze upachtěné uklízečky se stala šmrncovní milionářka. Kvůli roli změnila i civilní zevnějšek, výrazně zhubla a z krátkovlasé brunety se proměnila v dlouhovlasou blondýnu. Její proměna v seriálu vyšla docela draho, kromě nových vlasů dostala i nový drahý šatník, šperky a šminky.

  Martina Randová jako Heluš v Ordinaci v růžové zahradě 2
  Heluš z Ordinace

 • 14.

  Největší šok

  PODOBA NEMOCNÉ BĚLY VALŠÍKOVÉ (ZLATA ADAMOVSKÁ)

  Běla onemocněla rakovinou, scenáristé jí předepsali chemoterapie, Adamovská musela hrát mimo jiné i bez vlasů. Herečka přiznala, že by pro roli obětovala i své vlastní vlasy, kvůli jiným závazkům si to však nemohla dovolit, a tak se o její vizáž postaral silikon a zručné maskérky.

  VIDEO: Plešatá Adamovská v Ordinaci: Kvůli rakovině přijde o vlasy!

  Video
  délka: 00:27

  Plešatá Adamovská v Ordinaci: Kvůli rakovině přijde o vlasy! TV Nova

   

 • 15.

  Nejmladší herečka

  ANNA BELLA SCHEJBALOVÁ ALIAS MAGDIČKA MÁZLOVÁ

  Dcera Jakuba Mázla (Ladislav Ondřej) a Lindy Kalinové (Kateřina Pechová), vnučka Čestmíra Mázla (Petr Rychlý). V seriálu se narodila v březnu 2014, video z jejího narození je nejsledovanějším videem Ordinace na YouTube, má skoro 21 milionů zhlédnutí.

  Anna Bella Schejbalová jako Magdička Mázlová v Ordinaci v růžové zahradě 2

   

 • 16.

  Nejbrutálnější natáčení

  DOMÁCÍ NÁSILÍ V 973. DÍLE S NÁZVEM TOHLE JE POD PÁS!

  Hokejista Andrej Martynčák (Ján Jackuliak) brutálně zbil svoji přítelkyni, lékařku Zdenu Suchou (Dana Morávková), která se pod vlivem duševní i fyzické bolesti málem zabila. „Bojím se, co na to řeknou lidi. Já sám bych ženu ani květinou neuhodil,“ komentoval natáčení Ján Jackuliak.

  Dana Morávková a Ján Jackuliak v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 17.

  Nejsmutnější díl

  SMRT MAGDY MÁZLOVÉ (MARKÉTA PLÁNKOVÁ)

  Magda byla sestrou Pavly Barnové (Barbora Munzarová), zemřela na Mikuláše v roce 2013 na zápal plic. V seriálu strávila šest let (od roku 2007), tvůrci ji nechali zemřít poté, co se sama rozhodla ze seriálu odejít (účast v Ordinaci jí komplikovala natáčení seriálu První republika).

  V prosinci 2013 seriál opustila jedna z nejoblíbenějších postav. Doktorka Magda, jež byla třetí ženou primáře Mázla, zemřela nečekaně na komplikace způsobené přechozenou chřipkou.

 • 18.

  Největší adrenalin

  SVATBA DOKTORŮ PUSENSKÉHO (MILAN BAHÚL) A BARNOVÉ (BARBORA MUNZAROVÁ)

  V seriálu se brali v červnu 2010 a dostali velmi netradiční svatební dar – výstřel katapultem!

  Milan Bahúl a Bára Munzarová v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 19.

  Nejkrásnější zdravotnice

  SESTŘIČKA MARKÉTA VORLOVÁ (JITKA ČVANČAROVÁ)

  Co do výběru nejtěžší kategorie. Krásné Jitce Čvančarové to v sesterském mimořádně slušelo, o tom není pochyb. Ale těch krásek seriálem prošlo několik, titul té nej by si zasloužila i doktorka Mázlová (Markéta Plánková), sestra Vránová (Jana Stryková), doktorka Lukáčová (Andrea Kerestešová) a některé další.

  Jitka Čvančarová jako sestřička Markéta v Ordinaci v růžové zahradě 2

 • 20.

  Nejšílenější svatba

  BOBO ŠVARC A ROMANA BABÁKOVÁ (MARTIN ZOUNAR A VALÉRIE ZAWADSKÁ)

  Ve skutečnosti svobodný Martin Zounar zažil v Ordinaci tři svatby, jednu s Babákovou, dvě s Heluš. Všechny byly šílené, zejména kvůli nevěstám. „Nedokážu se jí podívat do očí,“ stěžoval si Zounar při natáčení svatby s Babákovou. Valérie Zawadská totiž měla ve svatebních šatech (které si sama vybrala) tak nabušený dekolt, že nebylo možné směřovat pohled jinam.

  VIDEO: Smrt Valérie Zawadské v Ordinaci: Před kolapsem nestihla poslední přání!

  Video
  délka: 01:24

  Smrt Valérie Zawadské v Ordinaci: Před kolapsem nestihla poslední přání! TV Nova

  Svatby Boba Švarce a Romany Babákové v Ordinaci

  Fotogalerie
  115 fotografií

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

StarDance 2019

Taneční páry Porota Další řady

StarDance X znovu roztančí české hvězdy už na podzim. Česká televize pro jubilejní ročník. Krátce po představení prvního páru ČT prozradila, že s osobnostmi bude tančit deset nových tanečníků. Změní se i složení poroty, kam zamíří například účastník loňského ročníku Richard Genzer.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

oliiiii3: Bože, já už ten seriál nemůžu ani vidět. Kdy už konečně skončí.

(08. 04. 2018 13:22)

diskutujici: Nejoblíbenější pár - BOBO A HELUŠ V tom pripade jsem rad, ze jiz pred nekolika lety jsem to prestal sledovat

(08. 04. 2018 10:09)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy