To, co kritiky reklamy plné známých osobností nejvíc rozzlobilo, není jen bláznivá podívání ve stylu Ein Kessel Buntes, ale i hlášky, které tak nějak při propagaci kosmetiky pro muže nečekáte. Tak třeba „Nebudeš smrdět, kámo,“ nebo „Konečně večer zabudni na telku, a radši si pozvi k sebe do vani prdelku,“ přičemž při těchto slovech opravdu ke Gránskému do vany klesá nahá žena, jejíž pozadí je nutno říct velmi hezky tvarované.

Opravdu byla takto rozporuplná reklama cílem? Nebo tvůrce F. A. Brabec ztratil rozum a výrobce kosmetiky vyhodil peníze z okna? A co vlastně říkají aktéři spotu, kteří se záhy dostali také do hledáčku nelítostných kritiků?

„Chtěli jsme song, který bude kabaretní. Člověk to přece nemůže opravdu vnímat tak, že někdo zpívá navážno o sprchovém gelu! Každý člověk, který spot bral vážně, se musí zamyslet sám nad sebou. Z naší strany je to jasná recese,“ tvrdí Igor Timko z No Name, kteří stojí za hudbou k tomuto dílku.

Je to celé velká recese. Přece si někdo nemyslí, že tam poletujeme navážno! Schválně je to celé přehnané. Jsem rád, že je to světlé, barevné, hravé a že jde o srandu. Navíc úplně poprvé se v reklamě u nás objevuje nahý ženský zadek ve chvíli, když jde slečna ke mně do vany. Ani jsme nevěděli, jestli to před desátou hodinou večer pustí do éteru, ale evidentně to prošlo,“ prohlašuje zpěvák David Gránský.

 A režisér F. A. Brabec si za svým dílem stojí. „Byl jasně daný text, k tomu hudba, která ‚swingově‘ paroduje úžasnou náladu. Asi je jasné, že jsme museli natočit těžkou nadsázku. V klipu vracíme záběry, chlapec nám skáče salto dopředu i dozadu, jsou tam téměř prvky Limonádového Joea. Jedním z mých učitelů byl Charlie Chaplin, použil jsem tedy i postupy z grotesek. Také oblečení a všechno ostatní odpovídalo tomu, že má jít o zábavu,“ vysvětlil režisér F. A. Brabec svůj záměr.

Vždyť klip je jasně na hraně parodie. Možná je ta zábava pro někoho příliš pokleslá, ale úkol byl zaujmout, upoutat pozornost na novou řadu pánské kosmetiky, a základ byl nedělat to navážno,“ připojil Brabec, který je se svou prací očividně spokojený, což prý platí i pro společnost, která si výrobu spotu objednala.

Fotogalerie
25 fotografií

Fotogalerie
25 fotografií