Nejlepší film:

  • Akta Pentagon: Skrytá válka - producenti Amy Pascalová, Steven Spielberg a Kristie Macosková Kriegerová; režie Steven Spielberg

  • Dej mi své jméno - producenti Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georgesová a Marco Morabito; režie Luca Guadagnino

  • Dunkerk - producenti Emma Thomasová a Christopher Nolan; režie Christopher Nolan

  • Lady Bird - producenti Scott Rudin, Eli Bush a Evelyn O’Neillová; režie Greta Gerwigová

  • Nejtemnější hodina - producenti Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruceová, Anthony McCarten a Douglas Urbanski; režie Joe Wright

  • Nit z přízraků - producenti JoAnne Sellarová, Paul Thomas Anderson, Megan Ellisonová a Daniel Lupi; režie Paul Thomas Anderson

  • Tři billboardy kousek za Ebbingem - producenti Graham Broadbent, Pete Czernin a Martin McDonagh; režie Martin McDonagh

  • Tvář vody - producenti Guillermo del Toro a J. Miles Dale; režie Guillermo del Toro

  • Uteč - producenti Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. a Jordan Peele; režie Jordan Peele

Režie:

  • Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků

  • Greta Gerwigová - Lady Bird

  • Christopher Nolan - Dunkerk

  • Jordan Peele - Uteč

  • Guillermo del Toro - Tvář vody

Herec v hlavní roli:

  • Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků

  • Timothée Chalamet - Dej mi své jméno

  • Daniel Kaluuya - Uteč

  • Gary Oldman - Nejtemnější hodina

  • Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.

Herečka v hlavní roli:

  • Sally Hawkinsová - Tvář vody

  • Frances McDormandová - Tři billboardy kousek za Ebbingem

  • Margot Robbieová - Já, Tonya

  • Saoirse Ronanová - Lady Bird

  • Meryl Streepová - Akta Pentagon: Skrytá válka

Herec ve vedlejší roli:

  • Willem Dafoe - The Florida Project
  • Woody Harrelson - Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Richard Jenkins - Tvář vody
  • Christopher Plummer - Všechny prachy světa
  • Sam Rockwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Herečka ve vedlejší roli:

  • Mary J. Bligeová - Mudbound (Připoutaní k zemi)
  • Allison Janneyová - Já, Tonya
  • Lesley Manvilleová - Nit z přízraků
  • Laurie Metcalfová - Lady Bird
  • Octavia Spencerová - Tvář vody

Neanglicky mluvený film:

  • Čtverec - Švédsko, režie Ruben Östlund
  • Fantastická žena - Chile, režie Sebastián Lelio
  • L’insulte (Urážka) - Libanon, režie Zijád Duajrí
  • Nemilovaní - Rusko, režie Andrej Zvjagincev
  • O těle a duši - Maďarsko, režie Ildikó Enyediová

Nejlepší animovaný film:

  • The Breadwinner (Živitel rodiny) - režie Nora Twomeyová
  • Coco - režie Lee Unkrich a Adrian Molina
  • Ferdinand - režie Carlos Saldanha, Cathy Malkasianová a Jeff McGrath
  • Mimi šéf - režie Tom McGrath
  • S láskou Vincent - režie Dorota Kobiela a Hugh Welchman

Kamera:

  • Roger A. Deakins - Blade Runner 2049
  • Bruno Delbonnel - Nejtemnější hodina
  • Hoyte van Hoytema - Dunkerk
  • Dan Laustsen - Tvář vody
  • Rachel Morrisonová - Mudbound (Připoutaní k zemi)

Původní scénář:

  • Greta Gerwigová - Lady Bird
  • Emily V. Gordonová a Kumail Nandžiani - Pěkně blbě
  • Martin McDonagh - Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Jordan Peele - Uteč
  • Guillermo del Toro a Vanessa Taylorová - Tvář vody

Scénář podle předlohy:

  • Scott Frank, James Mangold a Michael Green - Loganovi parťáci
  • James Ivory - Dej mi své jméno
  • Scott Neustadter a Michael H. Weber - The Disaster Artist (Katastrofální umělec)
  • Aaron Sorkin - Velká hra
  • Virgil Williams a Dee Reesová - Mudbound (Připoutaní k zemi)

Hudba:

  • Carter Burwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Alexandre Desplat - Tvář vody
  • Jonny Greenwood - Nit z přízraků
  • John Williams - Star Wars: Poslední z Jediů
  • Hans Zimmer - Dunkerk

Nejlepší píseň:

  • Mighty River - hudba a text Mary J. Bligeová, Raphael Saadiq a Taura Stinsonová; Mudbound (Připoutaní k zemi)
  • Mystery of Love - hudba a text Sufjan Stevens; Dej mi své jméno
  • Remember Me - hudba a text Kristen Andersonová-Lopezová a Robert Lopez; Coco
  • Stand Up for Something - hudba Diane Warrenová, text Lonnie R. Lynn a Diane Warrenová; Marshall
  • This Is Me - hudba a text Benj Pasek a Justin Paul; Největší showman

Výprava a dekorace:

  • Paul Denham Austerberry, Shane Vieau a Jeffrey A. Melvin - Tvář vody
  • Nathan Crowley a Gary Fettis - Dunkerk
  • Dennis Gassner a Alessandra Querzolaová - Blade Runner 2049
  • Sarah Greenwoodová a Katie Spencerová - Kráska a zvíře
  • Sarah Greenwoodová a Katie Spencerová - Nejtemnější hodina

Kostýmy:

  • Consolata Boyleová - Viktorie a Abdul
  • Mark Bridges - Nit z přízraků
  • Jacqueline Durranová - Kráska a zvíře
  • Jacqueline Durranová - Nejtemnější hodina
  • Luis Sequeira - Tvář vody

Masky:

  • Kazuhiro Cudži, David Malinowski a Lucy Sibbicková - Nejtemnější hodina
  • Daniel Phillips a Lou Sheppardová - Viktorie a Abdul
  • Arjen Tuiten - Wonder (Obyčejná tvář)

Střih:

  • Jon Gregory - Tři billboardy kousek za Ebbingem
  • Paul Machliss a Jonathan Amos - Baby Driver
  • Tatiana S. Riegelová - Já, Tonya
  • Lee Smith - Dunkerk
  • Sidney Wolinsky - Tvář vody

Zvuk:

  • Ron Bartlett, Doug Hephill a Mac Ruth - Blade Runner 2049
  • Christian Cooke, Brad Zoern a Glen Gauthier - Tvář vody
  • Gregg Landaker, Gary A. Rizzo a Mark Weingarten - Dunkerk
  • David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce a Stuart Wilson - Star Wars: Poslední z Jediů
  • Julian Slater, Tim Cavagin a Mary H. Ellisová - Baby Driver

Zvukové efekty:

  • Richard King a Alex Gibson - Dunkerk
  • Mark Mangini a Theo Green - Blade Runner 2049
  • Nathan Robitaille a Nelson Ferreira - Tvář vody
  • Julian Slater - Baby Driver
  • Matthew Wood a Ren Klyce - Star Wars: Poslední z Jediů

Vizuální efekty:

  • Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon a Joel Whist - Válka o planetu opic
  • Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan a Chris Corbould - Star Wars: Poslední z Jediů
  • John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover - Blade Runner 2049
  • Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza a Mike Meinardus - Kong: Ostrov lebek
  • Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner a Dan Sudick - Strážci Galaxie Vol. 2

Celovečerní dokument:

  • Abacus: Small Enough to Jail (Malou banku nechte padnout) - režie Steve James
  • Icarus - režie Bryan Fogel
  • Poslední v Aleppu - režie Firás Fajjád a Soeren Steen Jespersen
  • Strong Island (Oběť z Long Islandu) - režie Yance Ford
  • Visages, villages (Tváře venkova) - režie Agnès Vardaová a JR

Krátkometrážní dokument:

  • Edith+Eddie - režie Laura Checkowayová
  • Heaven IsaTraffic Jam on The 405 (Skvěle se můžete cítit i v dopravní zácpě) - režie Frank Stiefel
  • Heroin(e) (Hrdinky) - režie Elaine McMillionová Sheldonová
  • Knife Skills (Kuchaři z basy) - režie Thomas Lennon
  • Silniční kontrola - režie Kate Davisová

Krátkometrážní animovaný film:

  • Dear Basketball (Milý basketbale) - režie Glen Keane
  • Lou - režie Dave Mullins
  • Negativní prostor - režie Max Porter a Ru Kuwahataová
  • Pohádky naruby - režie Jan Lachauer a Jakob Schuh
  • Zahradní party - režie Victor Caire a Gabriel Grapperon

Krátkometrážní hraný film:

  • DeKalb Elementary (Střelba na DeKalbově základce) - režie Reed Van Dyk
  • The Eleven O’Clock (Sezení v jedenáct) - režie Derin Seale
  • My Nephew Emmett (Můj synovec Emmett) - režie Kevin Wilson Jr.
  • The Silent Child (Příliš tiché dítě) - režie Chris Overton
  • Watu Wote (Musíte nás zabít všechny) - režie Katja Benrathová

VIDEO: Film Christophera Nolana „Dunkerk“ měl českou premiéru 20. července 2017: Podívejte se na ukázku.

Video
délka: 02:18

Film Christophera Nolana „Dunkerk“ měl českou premiéru 20. července 2017. • Trailer Vertical Entertainment

Výsledky vyhlášení cen Akademie Oscar 2018 najdete zde >>>

Fotogalerie
115 fotografií