Jelikož se primácký seriál Modrý kód snaží lékařské prostředí a všechna možná zranění ukazovat realisticky, má tým maskérů občas plné ruce práce. Davidu Gránskému tak museli vytvořit na obličeji jizvu, daleko horší byla ale výroba popálenin.

Lehké popáleniny lze vytvořit pomocí speciálních červených a černých barev, na puchýře je zase potřeba vlasového gelu a papírového kapesníčku. Na kůži se udělá kapka z gelu a na něj se položí kousek papíru. Papír se nasákne, přestane být vidět a puchýř získá tvar.

V případě postavy záchranáře Pavla v podání herce Patrika Děrgela se ale jednalo o popáleniny na 90 procentech těla, a tak musela být vytvořena latexová maska. „Maska se připravovala dvě a půl hodiny,“ odtajnil Patrik s tím, že si za tu dobu alespoň na svou novou hororovou podobu stihl zvyknout.

VIDEO: Berenika Kohoutová jako superžena v Modrém kódu!

Video
délka: 00:40.05

Berenika Kohoutová jako superžena v Modrém kódu! FTV Prima

Ovšem ostatní v ateliéru se na něj báli skoro i pohlédnout, natož se ho třeba dotknout. Natolik skutečně zranění působila. „Práce na seriálu mě utvrdila v tom, jak moc je to dobrodružná profese. Obdivuji všechny záchranáře. Třeba i to, jak dokážou přijít z práce, uvařit si večeři a žít normální život, protože to, co zažívají v terénu, je často šílené,“ uvedl herec známý také z V.I.P. vražd.

Ten si kvůli scéně, kdy jeho postava zachraňuje děti z hořícího domu, ostatně dost vytrpěl. S opravdovým popálením se jeho útrapy sice srovnávat nedají, i tak si ale užil své. „Musel jsem se totálně depilovat, oholit všechny chlupy a vousy, protože by se při sundávání latexové masky strhly,“ popsal Děrgel oběť, kterou musel kvůli seriálu z prostředí urgentního příjmu vytrpět.

Jak moc jsou seriálové popáleniny věrohodné a co se se záchranářem Pavlem stane, uvidíte v Modrém kódu už dnes večer na Primě.

VIDEO: Dramatický porod a zmizelé dítě v Modrém kódu

Video
délka: 00:59.58

Dnes v Modrém kódu: Dramatický porod a zmizelé dítě! FTV Prima

 

Fotogalerie
140 fotografií