Sedm třináctiminutových epizod nového seriálu, v němž sehrávají hlavní úlohu kamarádi Anča a Pepík, tvořilo dvanáct animátorů v animačním studiu České televize poslední dva roky. Těm ale předcházel další rok a půl scenáristických a výtvarných příprav. Série totiž vznikla podle kultovního komiksu Lucie Lomové, jenž vycházel ve slavném Čtyřlístku.

 „Lucie Lomová je i scenáristkou a výtvarnicí seriálu, vytvořila pro něj doslova kouzelná pozadí a k tomu galerii svérázných myších typů. Postavám pak propůjčila svůj hlas řada vynikajících dabérů, například Jan Maxián, Ivana Korolová, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Petr Rychlý, Jan Přeučil, Jaroslava Kretschmerová a další,“ vypočítává kreativní producentka České televize Barbara Johnsonová.

Video
délka: 00:40

Seriál ČT pro větší děti - Anča a Pepík 

 Seriál se odehrává v městě Ušíně a nedalekém Čarovném lese. „I ve zdánlivě idylickém prostředí číhá nebezpečí a objevují se záhady, které je třeba objasnit. K jejich řešení je často zapotřebí skutečného důvtipu i odvahy, ale Anča a Pepík, i když to nejsou žádní ‚supermani‘, ale vlastně obyčejné děti, si nakonec vždycky díky své chytrosti, odvaze a především díky svému přátelství poradí,“ dodává Barbara Johnsonová.

„Práce na seriálu pro Českou televizi pro mě byla důležitou zkušeností. Nahlédla jsem jako komiksová autorka do světa animovaného filmu, podílela se na práci, kterou tvoří dohromady veliký tým. Zdánlivě vypadají obě oblasti jako hodně blízcí příbuzní, ale v mnoha ohledech se liší. V komiksu jsem zvyklá sama dělat všechno, tady jsem měla odpovědnost jenom za část práce. Dál je to především čas, který ve filmu nezastavíte, pozornost diváka je nasměrovaná a nemůžete se k ničemu vrátit, nikde se zastavit a pořádně si prohlídnout třeba prostředí. Na druhé straně film disponuje něčím úžasným – zvukem a hudbou, které výrazně utvářejí atmosféru, jsou silně emocionální. Vložila jsem do seriálu dvě písničky, ze kterých mám velkou radost. Všechny postavy dostaly hlasy a tak to, co si při četbě komiksu každý představuje po svém, se náhle stalo konkrétním, reálným,“ popisuje Lucie Lomová.

Video
délka: 01:03

Ve znělce seriálu Anča a Pepík zpívá Lucie Bílá. Česká televize

„Všechny zvuky vznikaly klasickou technikou v ruchovém studiu České televize,“ říká režisér seriálu Michal Žabka a dodává: „Následně jsem všechny díly předal Ondřejovi Soukupovi, který pro seriál složil hudbu a dvě speciální písničky – jednu nám zpívá Lucie Bílá.“

Fotogalerie
18 fotografií