20. říjen 2019
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita

Přehled televizních novinek: Souboj seriálů odstartuje detektivka s Trojanem!

/
 • Seriál Svět pod hlavou
  2. ledna 2017 ● 13:39

  S příchodem nového roku si televizní stanice pro své diváky připravily spousty novinek. Do souboje vstupují nové kriminálky, komediální seriály, ale i krátké sitcomy. Co nás tedy čeká?

 • 1.

  Svět pod hlavou

  Už dnes večer Česká televize odstartuje sérii novinek s mysteriózním seriálem Svět pod hlavou. Ten je hvězdně obsazený. Policistu pro Útvar pro odhalování organizovaného zločinu si zahrál Václav Neužil ml. (37), kriminalistu severočeského oddělení SNB hraje Ivan Trojan (52), v roli šéfa kriminálky severočeské SNB uvidíte Václava Koptu.

  V seriálu se objeví také Marie Doležalová (29), Kryštof Hádek (34), Jan Budař (39) či Miroslav Hanuš. Kriminálka Svět pod hlavou je z dob normalizace v severních Čechách a odehrává se v Sokolově. Tvůrci se museli vrátit v čase a vytvořit autentické prostředí je stálo mnoho úsilí. Velmi těžce se jim sháněli žlutooranžová auta s nápisem VB, která v osmdesátých letech stála na každém roku. Například volha s tímto designem existuje už jen jedna. Seriál uvede ČT1 dnes ve 20 hodin.

  Svět pod hlavou
  Svět pod hlavou
  Autor: Kredit: Česká televize

 • 2.

  Trpaslík

  Premiéra: Pondělí 2. ledna na ČT1 v 21:00

  Šestidílná komediální minisérie s Michalem Suchánkem (51) a Marikou Procházkovou (42) v hlavních rolích. Seriál se odehrává v prostředí obyčejné rodinky z Nymburka, která vede provaznictví a příliš se jim v obchodu nedaří. Vedle toho řeší nejrůznější rodinné problémy s dorůstajícími dětmi nebo postarším dědou, kterého si zahrál Josef Abrhám (77).

  Trpaslík
  Trpaslík
  Autor: Kredit: Česká televize

 • 3.

  Nádraží

  Premiéra: Středa 4. ledna na ČT2 v 22:00

  Skečová show, ve které Ondřej Sokol (45), Michal Suchánek (51), Richard Genzer (50), Igor Chmela (45) a Martin Finger (46) alternují v padesáti různých postavách z prostředí vlakového nádraží. Skeče mají v každém dílu společné výchozí téma, které herci – karikatury postaviček z nádraží – skládají do jednotlivých scének.

  Partička rozjíždí nový projekt.
  Partička rozjíždí nový projekt.
  Autor: frame100r.com a archiv Blesku

 • 4.

  Četníci z Luhačovic

  Premiéra: Pátek 6. ledna na ČT1 v 20:00

  Série historických detektivek z počátků první republiky přináší dvanáct příběhů, které onu dobu před téměř sto lety popisují jako etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem. V hlavních rolích se objeví Pavel Zedníček (67), Martin Donutil (24), Robert Jašków (47) nebo Jiří Langmajer (50).

  Četníci z Luhačovic
  Četníci z Luhačovic
  Autor: Česká televize

 • 5.

  Bohéma

  Premiéra: Neděle 15. ledna na ČT1 v 21:15

  Šestidílný seriál přinese osudy českých filmových legend a příběh barrandovského studia, kterým prošly československé dějiny a nejednu hvězdu stříbrného plátna vystavily těžké zkoušce. Odhalí, jak se Vlasta Burian (†70), Jaroslav Marvan (†72) nebo Oldřich Nový (†84) vyrovnali s nacistickou a později komunistickou propagandou. V hlavních rolích se objeví Saša Rašilov (44), Vladimír Javorský (54) a mnoho dalších.

  Retro seriál Bohéma odhalí nenávist a podrazy mezi prvorepublikovými herci Jaroslavem Marvanem a Vlastou Burianem. Toho si zahraje Vladimír Javorský.
  Retro seriál Bohéma odhalí nenávist a podrazy mezi prvorepublikovými herci Jaroslavem Marvanem a Vlastou Burianem. Toho si zahraje Vladimír Javorský.
  Autor: Foto: ČT a ČTK

 • 6.

  Temný kraj

  Premiéra: Neděle 15. ledna na Primě v 20:15

  V hlavní roli detektivního seriálu Temný kraj zazáří jako vyšetřovatel Lukáš Vaculík (54). Jako okresní kriminalista se ocitne na venkově, kde bude ve dvanácti dílech vyšetřovat nejen zločiny spáchané v okolí, ale řešit bude i obyčejné mezilidské vztahy. Vedle Vaculíka se v seriálu objeví například i Karel Zima (45).

  Seriál Temný kraj
  Seriál Temný kraj
  Autor: Prima

 • 7.

  Specialisté

  Premiéra: Pondělí 16. ledna na Nově v 20:20

  Vyšetřovatele ve zbrusu novém krimi seriálu si zahrají David Prachař (57), Zuzana Kajnarová (34), Jakub Štáfek (26) a Marek Adamczyk (29). Čtyřčlenný tým se v každém díle bude potýkat s nejrůznějšími kriminálními případy, ale i radostmi a strastmi soukromého života. Vedlejší role si v seriálu zahrají Leoš Noha (48), Lenka Termerová (69) nebo Veronika Kubařová (29).

  Seriál Specialisté
  Seriál Specialisté
  Autor: Nova

   

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 5

zkratik: v našem městě uvidíš na každým rohu auta MP,protože z nich strážníci nevystrčej zádel

(02. 01. 2017 21:25)

starypes: Vy volové, tenkrát žlutobílá auta VB stéla na každém rohu? VB tenkrát neměla ani desetinu aut, co má dnešní Policie ČR a Městské policie. Komu tady tase věšíte bulíky na nos, mamlasi? A vidíte dnešní auta PČR na každém rohu? Ne, tak zdupejte Chovance.

(02. 01. 2017 17:58)

bibijana: Přesně tak, jenom pořád vraždy, střílení, mrtvoly, násilí, drogy.Pak není divu, že to tady v tom bordelstátu pak tak vypadá. Mládež to bere jako normální životní styl.Všude jenom vulgarita,do kina by na to nikdo nešel.Ti slušní a citlivější touží po romantice, chtějí hezké zážitky,dívat se na něco pěkného,estetického a hodnotného.Proto možná Anděl páně slaví v kinech takový úspěch.I za těch komunistů se točily hlavně komedie a zábavné pořady,i dnes tak pořád žádané.A vandalismus se v televizi viděl minimálně z ideologických důvodů-bylo by to ničení majetku v socialistickém vlastnictví,špatný příklad pro mládež,tak se to zakazovalo.

(02. 01. 2017 16:02)

rentierskej: a proč je všude počád trojan: filmy, seriály, reklamy...? opravdu v česku nejsou i jiní herci?!

(02. 01. 2017 14:31)

rambajs: už mi s těma detektivkama polibte zádel. Za den zavraždí naše televize víc lidí než IS v rozpuku.

(02. 01. 2017 14:06)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy