Vše začalo před lety, kdy na televizních obrazovkách běžela SuperStar. Vycházející pěvecké hvězdy měla doprovázet kapela Boom!Band. „Vím, že jsme byli osloveni k superstárům, mluvilo se o podmínkách, ale nakonec z toho sešlo,“ řekl Blesku její lídr Jiří Dvořák (53). Po nabídce skočila tehdejší skupina Martina Kumžáka. Boom!Band tak rázem přišel o lukrativní kšeft.

Přetahovaná o velice přínosný byznys přišla i v momentě, kdy Česká televize zakoupila licenci na StarDance. Dle našich zjištění byla znovu ve hře kapela Boom!Band, která měla tančící hvězdy doprovázet.

Jenže se objevila narychlo vzniklá kapela Moondance Orchestra, v jejímž čele stojí opět Kumžák. Vítězná nabídka tak opět připadla jeho partě. A do StarDance zlanařili i vokalisty Dashu (35) nebo Dušana Kollára (49), kteří předtím zpívali s Dvořákovou kapelou!

Podle zjištění Blesku si obě skupiny za jedno komerční vystoupení účtují částku kolem 150 tisíc korun. Navíc ten, kdo takovou nabídku, jako je účinkování ve StarDance, získá, nevydělá jen na honorářích, byť za deset dílů to není málo, ale také na reklamě, kterou díky televizi má. A další nabídky se pak jenom sypou.

Jiří Dvořák ale necítí vůči konkurentovi žádnou zášť. „Vůči orchestru Martina Kumžáka nemůžu říct nic špatného. Z mé strany ani vůči Martinovi, ani muzikantům není žádná zášť ani nevraživost. Dělají to dobře. Zahrát bychom to samozřejmě uměli taky. Smutné by bylo, kdyby to tam doprovázel někdo, kdo to neumí,“ uzavírá Dvořák. Vyjádření Martina Kumžáka se nám nepodařilo získat.

Dnes nikdo nevypadne!

V tomto kole StarDance se nebude vyřazovat. Pět tanečních párů bude tentokrát tančit pro charitu, a to ve speciálních choreografiích společně s těmi, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Předvedou rumbu a quickstep. Výtěžek půjde na Centrum Paraple.

VŠE O STARDANCE NA BLESK.CZ ČTĚTE ZDE>>

 

Fotogalerie
56 fotografií