Od roku 1990 soutěž Pevnost Boyard prošla určitým vývojem. Její současná francouzská verze obsahuje daleko více úkolů a zkoušek, než jsme viděli v prvních dílech s českou účastí za skoro 27letou historii této hry.

Proč tam nebylo, že soutěžící musí vykoupit vězněného kolegu, který se nestihl v časovém limitu vrátit z místnosti, kde se pokoušel získat klíč? Proč tam není, že si účastníci mohou koupit čas pro pobyt v pokladnici? A proč nemá Jan Rosák masku, aby byl opravdu jako otec Fouras?“ ptají se diváci.

Televize Prima dostala na výběr při zakupování verzí hry Pevnost Boyard. Rozhodla se ale pro tu nejzákladnější, nejlevnější a s nejméně personálem. „K soutěži Pevnost Boyard je několik verzí licence. Rozhodli jsme se pro tuto, protože nám přijde nejklasičtější, a také kvůli stopáži 70 minut. Jiné verze mají i přes dvě hodiny. Do budoucna nevylučujeme změny,“ řekl Aha! TV manažer soutěže Filip Budák. „Já s tím souhlasím! Co není, může být v příští sérii,“ dodal moderátor Pevnosti Boyard Libor Bouček (35).

Fotogalerie
38 fotografií