Po příjezdu do Pohořelic počáteční nadšení z Lucie okamžitě opadlo. „No, to je katastrofa. Je to na mě stísněný prostor. Fuj, chce to tady vyvětrat, musím otevřít okno!“ křiví Lucka tvář hned po příchodu do jednopokojového »bytu« s vlastní koupelnou a toaletou.

V údivu nebyla jen z malého prostoru, ale také ze špíny, zatuchlého oblečení a plesnivých potravin, které objevila v lednici. „Co jsem komu udělala? To je strašný... Tady přeci nemůže bydlet někdo s dítětem, takový humus...,“ říká Lucie, když si prohlíží nepořádek a dětskou postýlku se zaschlým žlutým flekem. „To jsou dobytci! Takovýhle prase jestli přijde ke mně domů...,“ zoufá si nad představou, že Věra (26) bude teď 10 dnů hospodařit v její roubence v Lužických horách. „Bydlení je malý, ale nám to stačí,“ obhajuje domácí svinčík Věřin muž Petr (41). „Třeba časem popřemýšlíme nad něčím větším,“ přidává Věra.

Video
délka: 01:20.44
Video se připravuje ...

Výměna manželek: Zuby si nečistím, bolí mě pak dásně! TV Nova

Pracovitá Lucie se tak hned druhý den pouští do velkého úklidu. Vyhazuje shnilé potraviny, převléká pročůranou postýlku a chce dát do praní všechno oblečení páchnoucí po cigaretovém dýmu. Jenže narazí na problém: rodina má už nějakou dobu rozbitou pračku! Musí si tak od sousedů zapůjčit starou. „Vracíme se o patnáct let dozadu, tohle se fakt nedá... Zkusila jsem si to a víc ani náhodou,“ řekla maminka, která si nakonec zaplatí praní v prádelně v ubytovně. Během jednoho dne vypere všechno, co v bytě najde.

Víte, že... Cigaretový kouř vsáklý do závěsů, oblečení nebo koberců přispívá ke vzniku rakoviny, leukemie a má vliv na vývoj dětského mozku.

Věra a Petr z Pohořelic u Brna: Manželé Věra (26) a Petr (41) žijí se dvěma malými dětmi v jednom pronajatém pokoji na ubytovně. Ona je na mateřské s holčičkou Stefanií (19 měsíců), starší dcera Natálie (6) už chodí do školky. Tatínek Petr pracuje jako stavební dělník. Rodina tráví volný čas u televize nebo hraním her.

Lucka a Jirka z Nového Oldřichova: V romantické roubence u lesa na konci vesnice žije Lucka (36) spolu se svým partnerem Jirkou (39) a jejím synem Martinem (16), který studuje na střední průmyslové škole. Temperamentní maminka pracuje jako soustružnice. Její přítel pracuje v místní pekárně. Mají 5 pejsků, 5 koček a srnku Zuzanku.

Fotogalerie
11 fotografií