„Život mi najednou přijde kyselý, mám šťávu, ale nejsem veselý. Jsem Citron, co je příliš obyčejný, ten, co každý den je stejně stejný...“ Také si už tahle slova broukáte? A také vás citronova reklama rozesměje? Nejste v tom sami...

První nápad

Originální reklama na minerálku vtipně propojená se SuperStar vznikla téměr na první pokus. „Citron byl jedním z prvních nápadů, který už nic dalšího nepřekonalo. Pak už jsme jen dolaďovali detaily,“ prozrazuje Kateřina Tesáková z reklamní agentury Comtech Group.

Fotogalerie
4 fotografie

Když byla reklama schválena, následovalo hledání hlavních představitelů – zpěváků, kteří budou umět hrát. A kterým nebude vadit netradiční kostým.

Vítězným odvážlivcem se stal nakonec Vojta Duřt (31). Herec a muzikant, který vystudoval Vyšší odbornou školu herectví, hraje na kytaru, kontrabas a violoncello.

„Reklama je vtipná a ohlasy jsou na ní dobré,“ říká Citron Vojta Duřt, který se ale do svého přiléhavého žlutého oblečku přece jen trochu zdráhal nasoukat. „Byl jsem tak tři hodiny v rozpacích, než jsem si na žlutý trikot zvykl,“ přiznává Vojta. A zvyká si i na to, že stále více lidí ho poznává a chtějí po něm zazpívat písničku z reklamy. „Obvykle to odmítnu s tím, že si mě spletli, protože jsem mladší bratr Citrona,“ prozrazuje Vojta Duřt. Pro jistotu si teď ale nechal narůst vousy...

A pak našel SuperStar

V prvních klipech to Citronovi moc nejde, což Ondřej Hejma ohodnotí slovy „Hezký Citrone, ale moc obyčejný.“ A Dara Rolins dodá: „Máš pravdu, Ondřeji. Myslím, že na postup to nestačí.“

Jenže pak Citron najde svou SuperStar, zazpívá duet a drsní porotci mění názor. „Podívej se na to, to bylo velmi příjemný překvapení,“ hodnotí výkon Ondřej Hejma. „No, já jsem nadšená. A přitom stačilo tak málo,“ dodá Dara.

Kdo je ale Citronova SuperStar? Konkurz vyhrála Olga Lounová (28), herečka známá jako Patricie z Ošklivky Katky.

„Postoupila jsem do dalšího kola, kde už jsme byly jen dvě holky a hledali k nám citrony.“ Druhý den už měli zakázku v kapse a šli do studia točit zpívané spoty. Celá reklama se točila tři dny na šesti různých místech Prahy i hotelové střeše.

Zatímco kostým Citrona, o který se postarala návrhářka Lucie Trnková, byl od začátku jasný, pro Olgu Lounovou prošel až druhý návrh, který se došíval, těsně před natáčením.

Olga byla jeden den na natáčení jako plavovláska a druhý den její vlasy ztmavly. „Šla jsem ke kadeřnici a ztmavila mi vlasy, byla to nechtěná změna, ale agentuře to nevadilo.“

V televizi zatím běží několik verzí, příběh Citrona a jeho SuperStar prý ale bude pokračovat.

Fotbal na Facebooku

Citronový song

Život mi najednou přijde kyselý,

mám šťávu, ale nejsem veselý.

Jsem Citron, co je příliš obyčejný,

ten, co každý den je stejně stejný.

Hledám cestu, jak se lepším stát,

způsob, jak život zase s chutí brát...

Ale náhle se mi zdá,

že vidím svoje lepší já!

Lepší já!

(Hudba: Jáchym Bašek, text: tým Comtech Praha)