Nejenom ve Spojených státech, ale i v Česku vládne kinům akční film John Wick 3 (v originále John Wick Chapter 3: Parabellum). Sesadil z trůnu i 22. díl komiksové ságy Marvel Cinematic Universe nazvaný Avengers: Endgame.

Nejúspěšnější film současnosti

Jenom o uplynulém víkendu u nás snímek vidělo přes 52 tisíc diváků a vydělal tak přes 6,65 milionu korun. Ve světě vynesl tvůrcům v přepočtu už více než 2,1 miliardy a má tak nakročeno k tomu, stát se nejúspěšnějším dílem série.

Tvůrci v žádném případě nemeškají. Web Polygon uvedl, že ho filmové studio Lionsgate informovalo o tom, že je John Wick Chapter 4 skutečností a bude mít světovou premiéru 21. května 2021. Pro ty, kteří již trojku viděli, to není žádné překvapení.

Neměli mu zabíjet psa

Její konec je totiž více než otevřený. Série John Wick pojednává o stejnojmenném nájemném vrahovi, který chtěl krvavý byznys pověsit na hřebík. Poté, co mu ale zabijí psa, se vydává na cestu pomsty, která, jak je vidět, jen tak nekončí.

Hlavní roli v akční sáze ztvárnil Keanu Reeves (54). Po jeho boku se objevili Ian McShane (76), Lance Reddick (56), Laurence Fishburne (57), Halle Berry (52), Anjelica Huston (67) nebo mistr bojových umění Mark Dacascos (55).

Fotogalerie
38 fotografií

Video
délka: 02:17.18

John Wick 3 trailer Lionsgate